Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu, partisinin 100. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Gündoğdu mesajında şunları kaydetti; “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, 100 yıl önce bugün 9 Eylül 1923'te kurduğu ve ilk olarak Halk Fırkası ismiyle yola çıkan sonrasında Cumhuriyet Halk Partisi ismini alan parti ile küllerinden yeniden doğan ülkemizin siyasi hayatına çok önemli bir imza atmıştır.

100.yılını yaşadığımız Cumhuriyetimiz ile yaşıt olan partimiz, göz bebeğimiz Cumhuriyet Halk Partisi; kurulduğu günden günümüze kadar Atatürk İlke ve Devrimlerinin, özgürlüklerin, demokrasinin ve barışın yılmaz bekçisi olmuştur, olmaya da devam edecektir.

İlk ve Ebedi Genel Başkanımız, Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün ‘Benim iki büyük eserim vardır. Biri Cumhuriyet diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir’ sözleri bizler için gurur kaynağı olmaktan öte, Cumhuriyet Halk Partisi’nin taşıdığı misyonun net ifadesi olarak gücümüze güç katmakta, sorumluluğumuzuda daha fazla artırmaktadır.

Yüklendiğimiz bu sorumluluk ve bilinçle, CHP ve onun üyeleri olarak bizlerin öncelikli hedefi;

Birliğimizin, laik Cumhuriyet’imizin, sosyal hukuk devletimizin ve ulusal çıkarlarımızın korunması ve kollanmasıdır.

Bizler, bugün şartlar her ne olursa olsun; insanı ve emeği önceleyen, hak ve hukuku tesis eden, mutluluğu ve refahı büyüten bir refah devleti için mücadele etmeye devam edeceğiz.

Milletvekili Sarıçam’dan Başkan Savaşan’a Hayırlı Olsun Ziyareti Milletvekili Sarıçam’dan Başkan Savaşan’a Hayırlı Olsun Ziyareti

Bu duygularla; Atatürk'ün ilke ve inkılaplarının ışığında, insanı ve emeği öne alan bir anlayışla yürüyüşüne 100 yıldır devam eden Cumhuriyet Halk Partisi'nin 100. kuruluş yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyor, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kurtuluş mücadelesinin tüm kahramanlarını saygıyla anıyor, partimize emek vermiş tüm mücadele arkadaşlarıma, tüm CHP sevdalılarına saygılarımı sunuyorum.” (Gülben Gökçen Dönmez)