CHP Kırklareli Milletvekili, TBMM Çevre Komisyonu Üyesi Vecdi Gündoğdu1 Eylül Dünya Barış Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Gündoğdu mesajında şunları kaydetti;

Son Dakika! Selçuk Yılmaz Adaylığını Açıkladı Son Dakika! Selçuk Yılmaz Adaylığını Açıkladı

Milyonlarca insanın hayatını kaybetmesine, tarihi izlerin, kültürlerin, doğanın, kentlerin yok olmasına yol açan savaşlara karşı barış bilincinin oluşturulmasını amaç edinen 1 Eylül Dünya Barış Günü bütün ülkelerde coşkuyla karşılanmaktadır.

Savaş; yoksulluk, açlık, acı ve gözyaşı demektir. Savaş; insanların ölmesi, yaralanması ya da dostlarını kaybetmesi demektir. Savaşa karşı çıkmak savaşsız bir dünya yaratmak için mücadele etmek insanlık görevidir.

Egemen güçlerin bitmez tükenmez rant ve savaşçı politikaları dünyanın birçok noktasında hem insanlığı hem de yaşam alanlarımızın geleceğini tehdit etmektedir.

İnsan olmanın bilinci ve duygusuyla insanlık önemli bir karar vermek zorundadır. Ya, insanın ve insanca yaşamın her şeyin önünde olması için mücadele edilecek, ya da insanı, doğayı yok sayan insanlık dışı politikalara, savaşlara, teröre ve çatışmalara devam edilecektir.

Unutmayalım; Barış ortamı, sevginin çoğaldığı, insanın yüceldiği, mutluluğun arttığı ve paylaşıldığı ortamlardır.

Bu duygularla; Acı, gözyaşı ve sömürünün olmadığı, barışın, kardeşliğin, eşitliğin ve özgürlüğün egemen olduğu bir Türkiye, bir dünya özlemiyle 1 Eylül Dünya Barış Günü ‘nü kutluyorum.” (Ferdi Kurtbayram)