Gündoğdu, Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu tarafından cevaplandırılması istenen önergede şu ifadelere yer verdi; “Yıllardır sınırlarımızdaki kontrollerin yetersizliği, ihmal ve yanlış politikalar nedeniyle ülkemiz milyonlarca yabancı uyruklu kontrolsüz göçmenlerin yerleşim ve barınma merkezi haline gelmiştir.

Büyükmandıra’ya Kadın Başkan Mı Geliyor? Büyükmandıra’ya Kadın Başkan Mı Geliyor?

Milyonlarca geçici sığınmacı toplumsal huzurumuzu ve ekonomik yapımızı olumsuz etkilemekte, iç barışı tehdit etmektedir.

Son olarak Kırklareli İli, Kofçaz İlçesi, Yeni Mahalle Kırklareli caddesi üzerinde 18.10.2023 tarihinde yapılan yol kontrollerinde durumundan şüphelenerek durdurulan, PTT Kargo şirketi aracı içerisinde 58 yabancı uyruklu şahıs tespit edilmiştir.

Bu doğrultuda;Bakanlığınıza bağlı kuruluşu olarak hizmet veren PTT Kargo Şirketine ait araç içerisinde insan kaçakçılığı yapıldığı Kırklareli Emniyet Müdürlüğüne bağlı Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü tarafından tespit edilmesi sonrası sorumlu ve sorumlular hakkında neler yapılmıştır?

Bakanlığınız olarak kamu araçlarının yasa dışı iş, işlemlerde kullanılmasını önlemek için hangi tedbirleri alacaksınız?

Son 10 yılda göçmen kaçakçılığı yapanlar tarafından yasa dışı kullanılmış veya kullanılmaya teşebbüs edilmiş kamu aracı var mıdır, var ise kaç araçtır, bunlarla ilgili neler yapılmıştır? Dedi.  (Haber Merkezi)