Edirne Belediye Başkanlığı tarafından başlatılan altyapı çalışmaları kent genelinde tüm hızıyla devam ediyor. Edirne Belediyesi bir tarafından İçme Suyu Şebekesi, Kanalizasyon ve Yağmur Suyu Toplama hatlarını yenilirken, altyapısı tamamlanan yerlerde ise üstyapı çalışmalarını gerçekleştiriyor. Edirne Belediyesi çalışmaların tamamlanması için büyük mesai harcarken, Belediye Başkanı Recep Gürkan da çalışmaları yerinde inceleyerek, ekiplere kolaylıklar diledi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, güne Şükrüpaşa Mahallesi Bahriye Üçok Caddesi’ndeki asfaltlama çalışmalarını ziyaret ederek, başladı. Belediye Başkanı Recep Gürkan, altyapısı tamamlanan Bahriye Üçok Caddesi’nde asfaltlama çalışmalarının da en kısa zamanda tamamlanacağını söyledi. Ekiplerden bilgi alan Gürkan, vatandaşlarla da sohbet etti.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın ikinci durağı ise Atatürk Bulvarı oldu. İçme Suyu Şebeke İmalatına devam eden ekipler, eski boruları, 500 ve 600 mm çapındaki Düktil borularla değiştirmeye devam ediyor. Trafiği engellememek adına bölüm bölüm gerçekleştirilen çalışmaların kısa sürede tamamlandığı ve kazılan bölgelere daha sonra asfalt atıldığını belirten Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Bu çalışma Atatürk Bulvarı boyunca devam edecek, düktil borular, eski Carrefour kavşağından Buçuktepe’de bulunan 5 bin metreküplük kapasiteye sahip depoya bağlanacak” dedi.

Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın üçüncü durağı ise eski sanayi bölgesi oldu. Eski sanayi bölgesinde başlatılan Yağmur Suyu Toplama Hattı çalışmalarını inceleyen Belediye Başkanı Recep Gürkan, sanayi esnafıyla da bir araya geldi. Gürkan, sanayi esnafıyla sohbet ederek, çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulundu. (Haber Merkezi)

Editör: Emrah Yıldırım