Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yeni bir hizmet daha vatandaşlarla buluştu. Kontakt Lens Polikliniği her hafta Cuma günü öğleden sonra hizmet verecek. Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Çağdaş Derdiyok poliklinik ile alakalı açıklamada bulunarak; “Kontakt lensler estetik olarak gözlüğün yerini alır, iyi görmenizi sağlar. Bu kapsamda hastanemizde her hafta cuma günü öğleden sonra kontakt lens polikliniğimiz hastalarımıza hizmet vermektedir” dedi.

Bugünlerde En Sık Görülen 5 Cilt Sorunu! Bugünlerde En Sık Görülen 5 Cilt Sorunu!

Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, her hafta Cuma günü öğleden sonra hizmet verecek olan kontakt lens polikliniği hizmete açıldı. Konu ile bilgiler veren Başhekim Uzm. Dr. Çağdaş Derdiyok “Miyopi ve hipermetropi gözün kırma gücünün normalden az veya fazla olması nedeniyle oluşan kırma kusurlarıdır. Gözlerde ortaya çıkan kırma kusurlarından dolayı Kontakt Lens geliştirilmiş ve hastanın durumuna göre takılmaya başlamıştır. Kontakt lensler estetik olarak gözlüğün yerini alır, iyi görmenizi sağlar. Bu kapsamda hastanemizde her hafta cuma günü öğleden sonra kontakt lens polikliniğimiz hastalarımıza hizmet vermektedir” ifadelerini kullandı.

Kontakt lenslerin yumuşak, gaz geçirgen, sert, hibrid, skleral gibi gruplara da ayrıldığını aktaran Derdiyok; miyop, hipermetrop ve düşük astigmatizma yüksek astigmatizma gibi göz kusurlarında lens seçimi kararını göz ve hastalığın durumunu dikkate alarak hekimin vereceğini kaydetti. (Kadir Sinici)