İl Milli Eğitim Müdürü Hilal Liliyar Özefsun'un başkanlığında, Müdür Yardımcısı Ali Ergin, Merkez ve ilçelerdeki Halk Eğitimi Merkezi Müdürleri ve Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Esin Ataseven'in katılımı ile eğitim öğretim yılı içerisinde iş ve işlemlerin koordine edilerek verimin arttırılması amacıyla yapılan Ocak ayı toplantısı, 25 Ocak tarihinde Vize Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü'nde gerçekleştirildi. 

Yapılan toplantıda; 2023-2024 eğitim öğretim yılının kurs çeşitliliği ve kursiyer sayılarının arttırılmasına yönelik çalışmalar, Geri Dönüşüm ve Sıfır Atık, Aile Okulu projesi, Köy Yaşam Merkezleri projesi, Madde Bağımlılığıyla Mücadele Eğitimleri, özel eğitime ihtiyacı olan bireylere yönelik açılan Özel Eğitim Halk Eğitimi Merkezi (Kırklareli Özel Yürekler Halk Eğitimi Merkezi), Afet ve Acil Durum Farkındalık Eğitimi, Tutuklu ve Hükümlülere Yönelik Açılan kurslar, Açık Öğretim iş ve işlemleri, Olgunlaşma Enstitüsü'nün proje/tema faaliyetlerinin yer aldığı konular görüşüldü.

Halk eğitimi merkezlerinin kooperatifleşme faaliyetinde bulunması, üretim ve istihdama katkı sağlamak amacıyla patent tescili konusunda bilgilendirme yapıldı. (Haber Merkezi)

Beklenen Kılavuz Yayımlandı Beklenen Kılavuz Yayımlandı

1-504