Kırklareli Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından Hukuk Kliniği dersi kapsamında “Hukukta Sürdürülebilirlik Paneli” gerçekleştirildi.

Panele; Rektör Prof. Dr. Bülent Şengörür, Vali Yardımcısı Dr. Yusuf Güler, Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Kürşad Yamaner, Kırklareli Tarım ve Orman İl Müdürü Gökhan Karaca,  Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Mithat Güneş, Dekan Yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi Burçin Aydoğdu ve Dr. Öğr. Üyesi Eray Aksın Atar ile fakülte akademik, idari personeli ile öğrenciler katıldı.

Byhi Gr 28 05 2024 9Ecbc

Açılış konuşması Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi A.Ş. (TARSİM) Genel Müdürü Bekir Engürülü tarafından yapıldı. Engürülü, insanların tarımda mutlak suretle yer alması gerektiğini ve gıdanın stratejik olma noktasında büyük önem arz ettiğini vurguladı.

Öğrencilerin Gözü Kulağı YKS Sonuçlarında! Öğrencilerin Gözü Kulağı YKS Sonuçlarında!

Açılış konuşmasının ardından Dr. Öğr. Üyesi Burçin Aydoğdu moderatörlüğünde Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesinden Dr. Öğr. Üyesi Cem Veziroğlu, “ESG Regülasyonları ve Fırsatları: Şirketler Hukukunda Paradigma Değişimi” ve Kırklareli Üniversitesi  Hukuk Fakültesinden Dr. Öğr. Üyesi Rifat Cankat, “Sürdürülebilirlik ve Menfaat İkilemi” başlıklı konuşmalarını dinleyiciye aktardı.

Panelin birinci oturumu plaket takdiminin akabinde sona erdi. Panel, Hukuk Kliniği dersi öğrencilerinin sunumlarının yapıldığı ikinci oturum ile devam etti.

Muhabir: Volkan Abuy