Mimarlık Öğrencilerinin Mezuniyet Sevinci Mimarlık Öğrencilerinin Mezuniyet Sevinci

Törene Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Prizren Üniversitesi Rektörü Doç. Dr. Mentor Alishani, Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu, Prizren Üniversitesinden Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Serdan Kervan, Prof. Dr. Avni Robaj ve Doç. Dr. Rifat Morina ile Kırcaali eski Belediye Başkanı Hasan Azis katıldı.

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ile Prizren Üniversitesi Rektörü Doç. Dr. Mentor Alishani tarafından imzalanan protokol, eğitim, araştırma ve diğer akademik faaliyetlerin yanı sıra kültürel iş birliğini de içermekte olup, öğrenci ve akademisyen değişim programlarını, staj imkânlarını ve akademik, sanatsal ve kültürel etkinlikleri kapsamaktadır.

İmza töreninde konuşan Doç. Dr. Mentor Alishani, Trakya Üniversitesinde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Trakya Üniversitesi ile ikili iş birliği gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İki kurumun güçlerini birleştirerek önemli projelere imza atacağını düşünüyorum. Bundan sonraki süreçte de bu iş birliğimizin artarak devam edeceğine inanıyorum.” dedi.

Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ise “İki kurum arasındaki köklü ilişkilere katkı sağlayan bir anlaşmaya daha imza attık. Bu protokol iki kurumdaki öğrenci, akademisyen ve araştırmacılara da önemli avantajlar sağlayacaktır. Bu anlamda değerli Rektörüme iş birliklerinden ve nazik ziyaretlerinden ötürü teşekkür ediyorum.” dedi. (Haber Merkezi)

Editör: Haber Merkezi