İşimiz Temiz Projesi tanıtım ve yaygınlaştırma toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu ve OPET'in iş birliği ile geliştirilen "İşimiz Temiz Projesi" kapsamında, halk eğitimi merkezleri aracılığıyla, yiyecek-içecek, konaklama ve ulaşım sektörlerindeki mikro işletmeler başta olmak üzere hijyen normlarını yükseltmek isteyen diğer işletme sahipleri, çalışanları ve tüm bireylere ücretsiz hijyen eğitimleri gerçekleştirilecek.

07153957 Photo 20240507 153044

Bireylere ve İşletmelere Sağladığı Avantajlarla Dikkat Çekiyor

Proje ile küçük işletmelerin standardının yükseltilmesi amaçlanırken, projeyle alakalı bilgilendirmede bulunularak; “İşletmelerin hijyen kapasiteleri ile tercih edilebilirliklerini artırmak ve gelirlerini yükseltmek için başlatılan proje, Kırklareli başta olmak üzere 81 ilde yürütülüyor. Proje eğitimlerine katılmak isteyen kişiler halk eğitimi merkezlerine giderek ya da e-yaygin.meb.gov.tr üzerinden kayıt oluşturabiliyor.

İşimiz Temiz Projesi ücretsiz eğitimlerin yanı sıra bireylere ve işletmelere sağladığı avantajlarla da dikkat çekiyor. Projenin bireylere sağladığı avantajlar arasında Millî Eğitim Bakanlığı onaylı kurs bitirme belgesine ek olarak talep edenlere sunulacak Europass Sertifika Eki bulunuyor. Bu belgeye sahip kişiler ömür boyu geçerli mesleki yeterlilik belgesi ile Avrupa ülkelerinde iş başvurusu yaparken bir adım öne geçebiliyor. Bununla birlikte proje eğitimini tamamlayan kişilere çıraklık yerine doğrudan kalfalık sınavına girme imkânı sunuluyor. Proje eğitimini tamamlayan ve proje web sitesine (isimiztemiz.org) kayıt olan işletmeler ise işletme ismine özel hazırlanan İşimiz Temiz İşletme Belgesi, İşimiz Temiz çıkartması, manifesto posteri ve temizlik takip çizelgelerinden oluşan İşimiz Temiz Kiti yararlanabiliyor.

Yiyecek ? içecek, konaklama ve ulaşım sektörlerinde ait hijyen eğitimleri tercihe göre yüz yüze veya uzaktan eğitim (hemba.gov.tr) olarak düzenlenebiliyor” ifadeleri kullanıldı.

07153908 Poster1

Rumeli İslâm Araştırmaları Dergisi Yayınlandı Rumeli İslâm Araştırmaları Dergisi Yayınlandı

Ayrıntılı bilgi ve kayıt işlemleri için en yakın Halk Eğitimi Merkezlerine ve İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne başvuruda bulunabilir.

Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Hilal Liliyar Özefsun, Kırklareli Ticaret Borsası Başkanı Turhan Altıntel, TOBB Kırklareli Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı ve Trakya Bölge Temsilcisi Ruhan Uzunlar Altıntel, Halk Eğitimi Merkezi Müdürleri, merkez okullarında kantin işletmesi bulunan okul müdürleri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, Kırklareli Esnaf ve Sanatkârlar Odası temsilcisi katıldı.

Muhabir: Volkan Abuy