İttifakın Lüleburgaz Listesi Belli Oldu İttifakın Lüleburgaz Listesi Belli Oldu

Lüleburgaz Belediyesi’nin Lüleburgaz Halk Eğitimi Merkezi iş birliğiyle başarılı bir şekilde LYLA’da sürdürdüğü sertifikalı pastacılık, pasta figürü ve aşçı çıraklığı kursları sayesinde yurttaşlar sadece başarılı birer aşçı ve pastacı olmuyor; aynı zamanda ekonomik özgürlüklerini kazanarak istihdama katılıyor. Vatandaşların yoğun bir ilgi gösterdiği LYLA’da, yurttaşlar geleneksel Türk Mutfağı’ndan füzyon mutfağına kadar geniş bir yelpazede alanında uzman eğitmenler tarafından eğitim alıyor. Eğitimlerden başarıyla geçenler ise sertifika almaya hak kazanıyor.

Sertifikalı eğitimlerin yanı sıra kaliteli hizmet, uygun fiyat tarifesiyle yurttaşlara da kafeterya hizmeti veren Lüleburgaz Yıldızları Lezzet Akademisi hafta içi 08.00 ile 23.00, Cumartesi günleri de 08.00 ile 18.00 arası faaliyet gösteriyor. LYLA, Pazar günleri ise faaliyet göstermiyor.

LYLA’da bunun yanı sıra özel konseptli yetişkin atölyeleri, çeşitli yaş gruplarına düzenlenen atölyeler ile özel eğitime gereksinimli çocuklara atölye çalışmaları başta olmak üzere çok sayıda atölye çalışması yapılıyor. Öte yandan dileyen kurum ya da kişiler LYLA’da yer alan endüstriyel mutfaklar için kiralama yapabiliyor. Ayrıca vatandaşlar doğum günü ve benzeri etkinlikler için LYLA’da uygun fiyat tarifesiyle kiralama gerçekleştirebiliyor.  (Gülşah Ayyıldız)

Adde9E32 54Dd 4F5F A19C Dea1A056Fde4