İl Milli Eğitim Müdürü Hilal Liliyar Özefsun tarafından 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü Ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü mesajı yayınlandı.

Müdür Özefsun mesajında ifadelerini kullandı; “Milli Mücadelenin zor koşullarında kaleme aldığı İstiklal Marşı ile bu vatana olan sevdasını, Türk milletinin bağımsızlığına olan inancını ve içindeki imanı dile getiren Mehmet Akif Ersoy'u rahmet ve minnetle yâd ediyor, İstiklâl Marşı'mızın 12 Mart 1921'de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından milli marş olarak kabul edilişinin 103'inci yıldönümünü kutluyorum.

İstiklal Marşı aziz Türk milletinin büyük bir azim ve fedakârlıkla vermiş olduğu gerçek bir kahramanlık öyküsüdür. İstiklal Marşımız; milletimizin bağımsızlık yolculuğunu, gönül yüceliğini, manevi değerlerini, milli kimliğini, vatan sevgisini en müstesna biçimde anlatan eşsiz bir eserdir.

Derya Bulut’tan Çocuklara Özel Davet Derya Bulut’tan Çocuklara Özel Davet

Bizimde duamız Vatan şairi, mütefekkir ve gönül insanı Bayrak şairimiz Mehmet Akif ile aynıdır. "Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazılacak günleri göstermesin."

Bu toprakların vatan olabilmesi ve bu eşsiz eserin ortaya çıkması için Milli Mücadele sırasında canını, kanını ortaya koyan tüm vatan evlatları için, onlardan bize emanet bu vatana lâyık olmak ve daima rehberimiz olacak ay yıldızlı bayrağımızı göklerde dalgalandırmak hepimizin aslî görevidir. Çocuklarımızın ve gençlerimizin de o günleri destansı şekilde anlatan 103 yıllık bu kimliğe sahip çıkacaklarından hiç şüphem yoktur.

Bu duygu ve düşüncelerle TBMM tarafından kabul edilişinin 103. Yıl dönümünde İstiklal Marşımız gibi bir destanı yazdırarak bizlere istiklalimizi ve istikbalimizi sağlayan başta cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşları olmak üzere, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, aramızdan ayrılan gazilerimizi ve vatan şairi Mehmet Akif Ersoy'u sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz.” (Volkan Abuy)

Editör: Volkan Abuy