Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon ve Değerlendirme toplantısı, Kırklareli Valiliği Atatürk Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Gerçekleşen toplantı; Kırklareli Vali Yardımcısı Elif Canan Tuncer başkanlığında, Kırklareli Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü adına Kuruluş Müdürü Özge Kıran’ın sunumu ile başladı.

Buğday Tarlalarına Kontrol Buğday Tarlalarına Kontrol

Toplantıda; “Bir önceki koordinasyon toplantısında alınan kararların uygulanma durumları, 2022 ve 2023 yılı verilerinin karşılaştırılması, İlimizdeki şiddet vakalarının analizi, kadına yönelik şiddet ile mücadele kapsamındaki uygulama çalışmaları, gizlilik kararları entegrasyonu, Kadına yönelik şiddet ile Mücadele İl eylem planı çalışmaları, 2024 yılı içerisinde Kadına Yönelik Şiddet ile Mücadele kapsamında gerçekleştirilmesi planlanan çalışmalar”  konuları değerlendirildi.

Img 20231219 Wa0019

Gerçekleşen toplantıya; Kırklareli Vali Yardımcısı Elif Canan Tuncer, Cumhuriyet Savcısı Sıla Bektaş, Kırklareli Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş, İl Sağlık Müdürü Dr.Öğrt.Üyesi Çiğdem Cerit, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Ergin, İŞKUR İl Müdürü Aytaç Babalıoğullu, Kırklareli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Ünal Çağlar, Denetimli Serbestlik Müdür V. Fulya Mert, Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Müdür V. Betül Aydoğdu, İl Müftü Yardımcısı Hatun Özmen , Kırklareli Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Remziye Algın, Kırklareli Aile ve Sosyal Hizmetler Şube Müdürü Nargiza Köksal, Kırklareli Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürü Özge Kıran, Kırklareli Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Yasin Adlı, Kırklareli Kadın Konukevi Müdürü Gülten Kaynak, Kırklareli Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürü Levent Onuk başta olmak üzere Koordinasyon Kurulu üyesi kurumların amirleri ve sorumlu personelleri katılım sağladı.

Toplantı, koordinasyon kurul üyelerinin görüş ve önerilerinin ardından alınan kararlar ile son buldu. (Ferdi Kurtbayram)