Kırklareli Öz Sağlık İş Başkanı İbrahim Arı sürekli gündeme getirilen ve mücadele verilen Ek Protokol imzalandığını duyurması ile ilgili yaptığı paylaşımda şunları ifade etti;  “Ek Protokol ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı başta olmak üzere KÇP’ye uyumlu olmayan bazı üniversite ve kurumlarda çalışan emekçilerin ücretlerinde iyileştirme yapıldı. HAK-İŞ Konfederasyonu’nun ve Öz-Sağlık-İş Sendikası’nın mücadelesini verdiği Ek Protokol talebi karşılık buldu. HAK İŞ’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Öz Sağlık-İş’in Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ile TÜHİS’e ilettiği EK Protokol imzalandı.”

Başkan Ateş, HÖH Partisi'nin Kurultayına Katıldı Başkan Ateş, HÖH Partisi'nin Kurultayına Katıldı

İmzalanan Ek Protokol ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı başta olmak üzere KÇP’ye uyumlu olmayan bazı üniversite ve kurumlarda çalışan emekçilerin ücretlerinde iyileştirme yapıldığı aktarılırken,  aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda görev yapan binlerce sosyal hizmet emekçisinin günlük yevmiyeleri Mart ayı itibariyle 1000 TL’ye, Mayıs ayı itibariyle de 1.113 TL’ye yükseltileceği ifade edildi.

Öz Sağlık-İş Genel Başkanı Devlet Sert tarafından yapılan açıklama da, ek protokol ile binlerce işçinin enflasyon karşısında korunduğuna dikkat çekerek, “Aylardır verdiğimiz mücadele sonuç verdi. EK Protokol ile büyük bir haksızlık giderilmiş oldu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı başta olmak üzere KÇP’ye uyumlu olmayan bazı üniversite ve kurumlarda çalışan emekçilerin ücretlerinde iyileştirme yapıldı. Ek Protokolün imzalanması için irade ortaya koyan başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Vedat Işıkhan’a, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş ile TÜHİS yöneticilerine emekçi kardeşlerim adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

2-272