Kırklareli İl Halk Kütüphanesi ve Kırklareli Üniversitesi Yaşım Çocuk Kulübü işbirliğinde gerçekleştirilen “Maske Balosu” etkinliğinde çocuklar hem eğlendi hem de öğrendi.

Patent ve Faydalı Model Tescil Süreçleri Anlatıldı Patent ve Faydalı Model Tescil Süreçleri Anlatıldı

17 Kasım Cuma günü saat 15.00’da İl Halk Kütüphanesinde düzenlenen etkinliğe 4-10 yaş arasında 15 çocuk katıldı. Etkinlikte çocuklar kendi maskelerini kendi seçtikleri hayvanlarla hazırladılar.  

“Maske hazırlamayı öğrendik”

Etkinliğin amacından bahseden Kırklareli Üniversitesi Yaşım Çocuk Kulübünden Azra Akkuş; “Kırklareli Üniversitesi Yaşım Çocuk Kulübü olarak Kırklareli Kütüphanesinde çocuklara özel etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Bugün ki etkinliğimiz hayvanlarla alakalıydı. Etkinliğimiz çocukların motor becerilerini geliştirebilmesi için maske hazırlamayı öğrendik daha eğlenceli bir ortam olması için. Etkinliğimizin adı da Maske Balosu. Çocuklar kendi maskelerini kendileri oluşturdular ve oluşturduğumuz hayvanlarla alakalı konuştuk. Bunun sonrasında hayvan sesleri ile ilgili bir oyun oynattık” dedi.

DSC_0229

“Seçtiğimiz etkinliğe göre yaş gurubumuzu belirliyoruz”

Etkinliğe 15 öğrencinin katıldığını söyleyen Akkuş; “Bu gibi etkinliklerimizi Kırklareli Kütüphanesinde düzenli olarak gerçekleştiriyoruz. Haftada 3 gün olmak üzere kütüphaneye geliyoruz. Her gün başka bir etkinlik gerçekleştiriyoruz. Bugün etkinliğimiz 6-10 yaş arasında ki çocuklara hitap ediyordu. Ama etkinliklerimiz 4 yaşından 12 yaşına kadar kapsayabiliyor. Seçtiğimiz etkinliğe göre yaş gurubumuzu belirliyoruz” ifadelerini kullandı.

“Etkinliklerimizi sosyal medya hesaplarımızdan öğrenebilirsiniz”

Kırklareli İl Halk Kütüphanesi Çocuk Bölümü Sorumlusu Sevcan Yağ, etkinlikler ile çocukların erken yaşta kütüphane kültürü oluşturmak istediklerini söyleyerek; “Kütüphane olarak bu etkinliklerdeki amacımız çocuklara küçük yaştan itibaren kütüphane kültürü kazandırmak. Burada hem kendilerini geliştirebilecekleri hem de eğlenebilecekleri bir ortam yaratmak. Etkinliklerimizin duyurularını sosyal medya hesaplarında paylaşıyoruz. Etkinliklerimiz kontenjanlı oluyor yoğun talep dolayısıyla. Etkinliklerimizi Kırklareli Halk Kütüphanesinin İnstagram, Facebook ve Twitter adreslerinden öğrenebilirsiniz, duyuruları 2 gün öncesinden atıyoruz” şeklinde konuştu. (Güfte Çanlı)