Oxford University Press Türkiye ekibinin 14’ncü Oxford Big Read yarışmasına Kırklareli Fen Lisesi, İngilizce Öğretmeni Mehtap Kalyoncu rehberliğinde 5 öğrenci ile katılım göstermişti. Fen Lisesi yarışmada büyük bir başarıya imza attı.

Oxford Big Read Jürisi tarafından belirlenen finalistler arasında Marmara, Trakya bölgesinde İstanbul, Bursa, Çanakkale, Edirne gibi illerden özel ve resmi toplam 54 okulun, 60 öğrencinin finale kaldığı elemeler sonucunda Kırklareli’ni temsil eden tek okul Fen Lisesi oldu.

Geleceğin Hukukçularından İnceleme Gezisi Geleceğin Hukukçularından İnceleme Gezisi

Okul yönetimi tarafından yapılan açıklamada; “Ulusal finale katılmaya hak kazanan 9/B sınıfından Alya Kumit öğrencimizi ve İngilizce Öğretmeni Mehtap Kalyoncu’yu tebrik eder başarılarının devamını dileriz” dendi.

Açıklamada; “Wellbeing, yaşam standartlarınızı yükseltmek ve kendinizi daha anlamlı hissetmek için daimi bir varlık hâlinde olmanıza işaret ediyor. Sağlıklı bir yaşamı temellendirmede önemli rol üstlenen wellbeing, fiziksel hem de ruhsal olmak üzere bütüncül sağlığa odaklanıyor.

Oxford University Press’in misyonu her zaman daha iyi bir gelecek, daha iyi bir toplum, daha iyi bir “Dünya” üzerine odaklanarak eğitimi desteklemektir. Bununla birlikte Birleşmiş Milletler’in ‘Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’ inisiyatifine de destek olmaktadır. Birbiri ile bağlantılı toplam 17 iddialı amaç tüm Dünya'da insanların karşı karşıya kaldığı ana sorunların çözümünü hedeflemektedir. 2030 yılına kadar erişilmesi için Oxford University Press de elinden gelen desteğini vermektedir. Bu bilgiler doğrultusunda bu yıl 14.cüsü düzenlenen Big Read yarışmasının odak noktası bu hedeflerden üçüncüsü olan ‘Good Healthand Wellbeing' (Sağlıklı ve Kaliteli Yaşam) amacına destek vermek ve bir farkındalık yaratmak olmuştur Kırklareli Fen Lisesi olarak, idari kadromuz ve öğretmenlerimiz, daha iyi ve sağlıklı bir geleceğin, daha uygun ve güvenli yaşam alanlarının, daha verimli ve sürdürülebilir çalışmaların temelini oluşturan ‘Wellbeing’ kavramına önem vermekteyiz” ifadelerini yer verildi.

E8568B2E Ff57 40Ea 90C5 D1A75Ca03D09

Editör: Haber Merkezi