31 Ekim-3 Kasım tarihleri arasında Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te düzenlenen “Metal, Makine ve Madeni Eşya Fuarı”na Kırklareli Madeni Eşya Sanatkarları Odası’da katıldı. Oda Başkanı aynı zamanda Türkiye Madeni Eşya Sanatkarları Federasyonu Denetim Kurulu Üyesi Ömer Topuz fuar ile ilgili  değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye Madeni Eşya Sanatkarları Federasyonu iş birliğinde yüzde 60 KOSGEB destekli olarak Özbekistan’da düzenlenen Metal, Makine ve Madeni Eşya Fuarı’nın oldukça verimli geçtiğini aktaran Başkan Topuz federasyona bağlı toplamda 44 kişinin yer aldığı fuara ilimizden 9 kişi ile katıldıklarını aktardı.

Kırklareli Madeni Eşya Sanatkarları Odası İş Birliği Ağını Güçlendiriyor Kırklareli Madeni Eşya Sanatkarları Odası İş Birliği Ağını Güçlendiriyor

1802a8bc-2e18-4bc4-8215-d258e0f39840

Üyelere Yeni Fırsat Kapıları Sunuldu

Kırklareli ve kardeş ülke Özbekistan arasında yapılacak iş birliklerinin fuarda detaylı bir şekilde ele alındığını kaydeden ve üyelere yeni fırsat kapıları sunulduğunu vurgulayan Kırklareli Madeni Eşya Sanatkarları Odası Başkanı Ömer Topuz aynı zamanda Taşkent ve Semerkand gezilerinin gerçekleştirildiğini ifade etti.

“Odamızın Marka Değerini Daha da Arttıracağız”

Topuz açıklamasında, “Madeni Eşya Federasyonumuz ile düzenlediğimiz Özbekistan Fuarında, Özbekistan Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Casımov İslam Kazımovıch, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Abdullaev Ulugbek ve iş adamları ile birlikte gerçekleştirdiğimiz toplantıda kardeş ülkemiz ile yapabileceğimiz işleri konuştuk. Oldukça verimli geçen toplantıda ülkemize ve ilimize selamlarını getirdik. Odamızın marka değerini daha da arttırmak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

41c3c0d4-10ad-498e-b88e-3aed5ae07474

“Dünyada Yapılacak Tüm Fuarlara Katılacağız”

Başkan Topuz yaptığı bilgilendirmede çok önemli bir konunun da altını çizdi. Kırklareli Madeni Eşya Sanatkarları Odası Başkanı ve Türkiye Madeni Eşya Sanatkarları Federasyonu Denetim Kurulu Üyesi Ömer Topuz bundan sonra oda olarak dünyada yapılacak tüm fuarlara devlet ve federasyon iş birliğinde katılım sağlayacaklarını söyledi.

Başkan Topuz hem Kırklareli’ni hem de Kırklareli Madeni Eşya Sanatkarları Odası’nı yurt dışında başarı ile tanıtarak üyelere önemli fırsatlar sunacaklarını belirtti. (Gülşah Ayyıldız)