Cumhuriyetimizin 100. yılına özel olarak Rixos Premium Dubai JBR’da 1 Kasım 2023 tarihinde düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Resepsiyonuna Kırklareli Olgunlaşma Enstitüsü ekibi ve Kırklareli Vali Yardımcısı Elif Canan Tuncer ile Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü Hilal Liliyar Özefsun katılım sağladı.

Türk Sinemasının Efsane İsmi Kırklareli’ne Geliyor Türk Sinemasının Efsane İsmi Kırklareli’ne Geliyor

F-EabvyWwAAFjf-

Ülkemizin ve enstitümüzün büyük bir gururla temsil edildiği resepsiyonda, enstitümüzde hazırlanan Türk Kırmızısı Ay Beyazı Koleksiyonun defilesi de gerçekleştirildi. Büyük bir ilgi ile izlenen defilenin ardından Türk El Sanatları sergisi ile resepsiyona katılan misafirlerin iştirakiyle atölye çalışmaları düzenlendi.

F-Ea7DPWYAAFDXy

Türk vatandaşları ile birlikte yabancı temsilcilerin de ağırlandığı resepsiyona Birleşik Arap Emirlikleri Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Thani bin Ahmed Al Zeyoudi, Abu Dabi Türk Büyükelçisi  Tugay Tunçer ve Dubai Başkonsolosu Onur Şaylan ile eşi Büyükelçi Müsteşarı Burcu Tuncer de katılım sağladı.

Kırklareli Olgunlaşma Enstitüsü yaptığı açıklamada; “Kültürümüzü ve çalışmalarımızı tüm dünyaya duyurmak amacı ile çıktığımız bu yolda, böyle önemli bir yılda ülkemizi temsil etmek bizler için büyük bir gurur kaynağıdır. Bizleri bu süreçte Abu Dabi ve Dubai’de en iyi şekilde ağırlayan tüm ekibe teşekkürlerimizi sunuyoruz” dediler. (Ferdi Kurtbayram)

F-EbPfsW4AAK0YU