Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi'nden yapılan duyuruya göre İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli, Sakarya ve Yalova'da etkili olan sağanak yağışlar, Kırklareli’nde cumartesi akşamı yüksek kesimlerde kar yağışı olarak kendini göstermişti.

Uyarıların ardından birçok ilde sel ve heyelana bağlı can ve mal kayıpları meydana geldi. Kırklareli’nde yüksek kesimlerde meydana gelen kar yağışı bazı köy ve beldelerde yolların kapanmasına neden oldu.

Karayollarına bağlı ekipler tarafından yapılan çalışmalar neticesinde kapanan köy ve belde yolları ulaşıma açıldı. Bu hafta soğuk havanın etkisinde devam edecek sıcaklıklar Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün paylaştığı rapora göre etkisini göstermeye devam edecek.

Vize’de Doğalgaz Çalışmaları Sürüyor Vize’de Doğalgaz Çalışmaları Sürüyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından alınan bilgiye göre sabah saatlerinde hissedilen sıcaklık 8 dereceyi bulacak. Güneşli ve açık havanın etkisinde olan Kırklareli’nde öğle saatlerinde ise sıcaklıklar 13 dereceyi gösterecek. Akşam saatlerine gelindiğinde hava sıcaklıkları düşüşe geçerek derceler 6’yı göstereceği bildirildi. ( Güfte Çanlı)