Gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Kırklareli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Altıntel;  "Hizmet alanımız içerisinde bölgemiz ve ülkemiz açısından ülkelerarası faaliyetlerin ne kadar önemli olduğunu ve bu kapsamda çalışmalarımızın devam ettiğini belirtmek isterim. Kırklareli Ticaret Borsası olarak uluslararası piyasaları tanımak, güncel üretim ve pazarlama çalışmalarına farklı bakış açısı kazandırmak ve en önemli önceliklerimizden olan ihracatımızı geliştirme konusunda İş gezisi organizasyonları tertip etmeye özen gösteriyoruz.

400043194_830187795780695_189553953584420292_n

Ekonomik ve Kültürel İlişkiler Gelişecek
Balkan coğrafyasına gerçekleştirdiğimiz iş gezisi ziyaretleri kapsamında Arnavutluk Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası yetkilileri ile istişarelerde bulunduk. Arnavutluk ve Türkiye arasında geçmişten günümüze ilişkilerin bölgemiz açısından Ticari anlamda ortak çalışmalar ile daha da güçlendirilmesi adına Kırklareli Ticaret Borsası ile Türkiye-Arnavutluk Ticaret ve Sanayi Odası arasında ikili işbirliği protokolü imzaladık.
Bu protokol kapsamında iki ülke arasında milli pazarların güncel durumu ve gelişme perspektifleri, işletmelerin, kurum ve şirketlerin ithalat gereksinimleri ve ihracat potansiyelleri, işbirliği ve ortak teşebbüse dayalı projelerin hazırlanması konusunda mutabık kalınmıştır. Bu işbirliğinin güçlenmesine katkı sağlayacağından emin olduğumuz 30 Kasım-3 Aralık tarihleri arasında borsamız koordinatörlüğünde ilimizde gerçekleştirilecek olan Kırklareli 3. Tarım Hayvancılık, Gıda Sanayi ve Otomotiv Fuarı'na Türkiye-Arnavutluk Ticaret ve Sanayi Odası'nı davet ediyoruz. Türkiye ve Arnavutluk arasında ki ortak geçmişe dayanan Ekonomik ve kültürel ilişkilerin geliştirilmesi açısından İkili İşbirliği Protokolünün olumlu katkılarının olacağına inancımız tamdır." dedi.
Gerçekleştirilen imza törenine; Arnavutluk Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Kara, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kenan Sevinç, Genel Sekreter Ertan Güngör, Kırklareli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Altıntel, Ticaret Borsası Genel Sekreteri Emrah Çalışkan ve Borsa Avrupa Bölgesi Sorumlu Direktörü Serhad Güney katılım sağladı. (Haber Merkezi) 
 

Editör: Haber Merkezi