Kırklareli’nin tanınan iş insanlarından Muhsin Nişikli’nin kızı Psikolog ve Yazar Asena Nişikli’nin polisiye türünde kaleme aldığı kitap, psikoloji okurken aynı zamanda Karaköy'de bir sanat galerisinde Feray Eldem’in hikayesini aktarıyor.

Psikilog mesleğinin yanı sıra 10 yıldır online platformlarda yazarlık yapan Asena Nişikli, kaleme aldığı ilk kitabı ‘Persona Karanlık’ birçok kitap platformunda satışa sunuldu.

Kitap hakkında…

“Feray Eldem, psikoloji okurken aynı zamanda Karaköy'de bir sanat galerisinde çalışır.
Gece yarısı telefonuna gelen mesaj ile galeriye gittiğinde patronunun cesediyle karşılaşır. İşlenen cinayet sonucunda Feray şüpheliler listesinde bir numaraya yerleşir.
Cinayetin hemen ardından evine kırmızı zarflar gelmeye başlar. Her zarf bir bilmeceden ibarettir ve cevap doğruca diğer zarfa gidiyordur.
Çocukluğundan beri babasıyla define avı oynayan Feray, bu gizemi çözmeden edemez ve varını yoğunu şüphelisi olduğu cinayeti aydınlatmaya koyar.
Bu süreçte ise ona, karşı dairesine yeni taşınan yabancı yardım eder. Hektor, imalı sözleri ve tavırlarıyla Feray'a hatırlayamadığı geçmişinden geldiğini düşündürten, son derece gizemli bir karaktere sahiptir.
Bilmeceler çözüldükçe geçmişin kapıları aralanır ve yaralı zihinler bir araya gelir.
 “BİR YILDIZ KAYDI, İKİ YILDIZ KAYDI, ÜÇ YILDIZ KAYDI…”404467684_869808781811656_4139944406873065230_n

Asena Nişikli kimdir?

Lise öğrenimini Kırklareli Fen Bilimleri Koleji’nde tamamladı. 2021 yılında İstanbul Okan Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. Ümmü Kumru Rehabilitasyon Merkezi, Balıklı Rum Hastanesi, Moodist Hastanesi ve Mona Psikoloji’de alan stajlarını tamamladı. Mezuniyetinin ardından hem online hem de yüz yüze danışan kabulüne başladı.

Eğitimini aldığı terapi becerileri arasında Bağımlılık Danışmanlığı, Nevrotik Kişilerde Dinamik Psikoterapi, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi ve Cinsel Terapi bulunmaktadır. Aynı zamanda MMPI Kişilik Testi uygulayıcı sertifikası sahibi olan Nişikli, 10 yıldır çeşitli online platformlarda yazarlık yapmaktadır.

Editör: Gülşah Ayyıldız