Ekipler tarafından il ve ilçelerde yapılan operasyonlar neticesinde 1 adet üzerinde Osmanlı dönemine ait figürler ve armalar bulunan tarihi eser niteliği olduğu değerlendirilen halıya el konulurken, 10.400 adet boş makaron, 20.780 adet içi tütün doldurulmuş makaron, 14,6 kg tütün, 1 adet elektrikli sigara sarma makinesi ve 54 şişe içerisinde 60 litre kaçak içki ele geçirildi.

Yapılan operasyonların devamında, 21 adet alkol kiti aroması, 65 litre etil alkol, 1 adet sahte ehliyet ve 2 adet sahte kimlik belgesi ele geçirildiği aktarılırken Emniyet ekipleri   tarafından yürütülen operasyonla il merkezi ve ilçelerde gerçekleştirilen faaliyetler kapsamında 3 adet tescilsiz ve motor şase numaraları silinmiş motosiklet,1 adet ruhsatsız tabanca ve şarjörü, 6 adet tabanca fişeği ele geçirildi.

Motorlu Taşıtlara Denetim Yapıldı Motorlu Taşıtlara Denetim Yapıldı

Ayrıca 54 yabancı uyruklu göçmen şahıs yakalanırken emniyet ekipleri tarafından takibi yapılan 21 olayda; 24 şüpheli hakkında adli tahkikat yürütülerek cumhuriyet başsavcılığına gönderildi. Yapılan operasyonda göçmen kaçakçılığı suçundan yakalanan 3 organizatör şüpheli tutuklandı. 2 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. (Haber Merkezi)