Kırklareli Valiliği Roman Vatandaşlara Yönelik Strateji Belgesi I. Aşama Eylem Planı kapsamında Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koordinesinde KOSGEB, İŞKUR, İl Sağlık ve İl Milli Eğitim Müdürlüklerinden Eğitimcilerin katkılarıyla "İstihdam Politikaları ve Sağlık Hizmetlerine Erişim" konulu seminer, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Kırklareli’nde Kaç Konut Satıldı Kırklareli’nde Kaç Konut Satıldı

Seminere; Vali Yardımcısı Elif Canan Tuncer, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Şenay Yener Yılmaz, Kırklareli Valiliği Roman Saha Koordinatörü Kasım Ant, Trakya Roman Hakları Platform Başkan Mustafa Ovarda ve Kırklareli merkezde faaliyet göstermekte olan Sosyal Dayanışma Merkezlerinin (SODAM) kursiyerleri ile Bakanlığın Sosyal Ekonomik Destek (SED) hizmetinden yararlanan vatandaşlar katıldılar.

Img 20240606 Wa0049

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş programda yaptığı açılış konuşmasında; SODAM kursiyerlerinin okuma yazma ve el sanatları kurslarına ilgili olduklarını, bu çabalarını iş hayatına geçişte destek olacağını ifade etti. Söz konusu seminerin katılımcıların sağlık hizmetlerine erişimleri, meslek edinme, iş bulma ve kendi işini kurma gibi girişimlerine olumlu katkılar sunması temennisinde bulundu.

Seminerde; Sağlık Hizmetlerine Erişim konusunda İl Sağlık Müdürlüğünden Dr. Neriman Çetin, İş Bulma ve Meslek Edinme Konusunda İŞKUR’dan İş ve Meslek Danışmanı Sinan Yalçın, Bireysel İş Kurma Sürecinde Hibe Destekleri hakkında KOSGEB’den Uzman Murat Özdemir, mesleki eğitim merkezlerinin işleyişi ve sağladığı imkânlar hakkında İl Milli Eğitim Müdürlüğünden El Sanatları Öğretmeni Selma Bulun katılımcılara sunum gerçekleştirdiler.

Katılımcıların, istihdam, kendi işini kurma, eski hükümlülere yönelik işe alım sürecinde yaşanan sorunlar, TYP ve İŞKUR’a iş başvuru süreçleriyle ilgili birçok konuda soru ve talepleri ilgili kurum temsilcilerince değerlendirilerek soruları yanıtlandı, önerilerin değerlendirileceği ifade edildi.

Img 20240606 Wa0023Img 20240607 Wa0010

Editör: Ferdi Kurtbayram