Kırklareli Belediye Meclisi Kasım ayı toplantısında ‘Engelsiz Çocuk Parkı’ projesi için önemli bir adım attı.

Engelleri ortadan kaldırmak, şehrimize ve ülkemize "Engelsiz Çocuk Parkı" farkındalığı yaratmak amacıyla şartlar sağlandığı taktirde mevcut çocuk parklarımızın ayrıca yeni yapılacak çocuk parklarının "Engelsiz Çocuk Parkı" projesi başlatılarak dizayn edilmesi konulu önerge ile ilgili komisyon raporu toplantıda görüşüldü.

Başkan Ilık, Bmte Kofçazspor Kulübü’nü Ağırladı Başkan Ilık, Bmte Kofçazspor Kulübü’nü Ağırladı

Söz konusu raporda; "Engelsiz Çocuk Parkı" projesi kapsamında, ilimizdeki tüm çocuk parklarını ‘engelsiz’ hale getirmek amacıyla İlgili kurumlara gerekli yazıların yazıldığı ancak olumlu bir dönüş yapılmadığı belirtildi. Bunun üzerine farkındalık yaratmak amacıyla Kırklareli Belediyesi tarafından toplam 12 adet engelsiz park oyuncağı alındı. Pilot bölgeler olarak seçilen Atatürk Mahallesi, Pınar Mahallesi ve İki Yüz Konutlar Bölgelerinde yer alan seçilmiş 3 parkta, söz konusu uygulamanın gerçekleşeceği belirtildi.

Rapor oy birliği ile kabul edildi.

Kararın ardından Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu; “Hiçbir çocuğumuzun yaşama engelli bir şekilde başlamaması ve engelli çocuklarımızın da önündeki tüm engellerin kaldırılması dileğiyle” temennisini iletti. (Ferdi Kurtbayram)