Gerçekleşen ziyarette projeler hakkında bilgi veren Emrah Yüksel Babuşcu Kırklareli’nde açılacak olan tam teşekküllü spor kompleksinin açılışının yaklaştığı sinyalini verdi.

Kırklareli Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından yapımı devam eden ve açılışı için gün sayılan dev spor kompleksi, Kırklarelililerin merakla beklediği projelerden olma yolunda ilerliyor.

Kırklareli’nde yapımı devam eden 2250 kişilik dev spor kompleksi hakkında açıklamalarda bulunan Kırklareli Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrah Yüksel Babuşcu; “Bu spor kompleksinden Türkiye’de yalnızca dört tane bulunuyor. Kompleksin içerisinde; yüzme havuzu, fitness salonları ve saunalar mevcut.” ifadelerinde bulundu. Kontrolleri titizlikle yapılan salonun, yeni yıla kadar açılması bekleniyor. Babuşcu, açılışın Gençlik ve Spor Bakanı tarafından yapılmasının beklendiğini kaydetti.

Babuşcu, Lüleburgaz’daki spor kompleksinin de Aralık ayına kadar teslim alınacağını aktardı. Bir diğer Lüleburgaz projesi olan yarı olimpik yüzme havuz projesinde de aşama kaydedildiğini dile getiren İl Müdürü Babuşcu, inşaat çalışmalarını yerinde gezdiklerini ve incelemelerde bulunduklarını aktardı. Yarı olimpik yüzme havuzunda da teslim tarihine yaklaştıklarını dile getirdi.

20 projeden, Kırklareli Seçildi

Sporcularımızdan Bir Başarı Daha Sporcularımızdan Bir Başarı Daha

Dışişleri Bakanlığı’nın değişim programına başvurduklarının altını çizen Emrah Yüksel Babuşcu; “Bu program kapsamında Türkiye’de 20 spor projesi seçildi. İl Müdürlüğü olarak da yalnızca Kırklareli Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nün projesi yer aldı.” dedi

Yakın zamanda Fransa’nın Lyon kentinde bir akademiyle görüşüldüğünü dile getiren Babuşcu; “Fransa’da imzalanacak olan protokolle 3 erkek ve 3 kadın antrenör bir ay boyunca “Beyin Topu” antrenmanları için Fransa’da bulunacaklar.” dedi. (Güfte Çanlı)