Kırklareli İl Genel Meclisinin 6. Birleşiminde Kırklareli İl Özel İdaresi bünyesinde sıcak asfalt plent tesisi kurulması konusu masaya yatırıldı.

8 Kasım Çarşamba günü gerçekleşen Meclis toplantısında, söz konusu gündem maddesi kapsamında İl Genel Meclis üyeleri; Aptullah Mutluer ve Nihat Sağlam’ın 7 Kasım tarihinde verdikleri yazılı önerge görüşüldü. Önergede; İl Özel İdaresi bünyesinde sıcak asfalt plenti kurulması, taş ocağı işletmesi ve inşaat atıkları depolama alanı yapılması için araştırma yapılması talebi yer aldı.

Önerge oy birliği ile Altyapı Komisyonuna havale edildi.

Bilindiği gibi Lüleburgaz Turgutbey Mevkii’nde bulunan Asfalt Plent Tesisi, insan ve çevre sağlığına verdiği zarar sebebiyle bölge halkının büyük tepkisiyle karşılaşmış, Lüleburgaz Emek ve Demokrasi Platformu konu ile ilgili olarak halen devam eden imza kampanyası başlatmıştı.

“Kırklareli Senden Çok Şey Bekliyor” “Kırklareli Senden Çok Şey Bekliyor”

CHP Grup Başkanı Aptullah Mutluer web sitemize yaptığı açıklamada, Kırklareli İl Özel İdaresi bünyesinde yapılması talebinde bulundukları şantiye için böyle bir durumun söz konusu olmadığını ifade ederek; “Hem hızlı hem de ekonomik hizmet anlamında ilimize büyük katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Şu anda konu henüz teklif aşamasında. Teklifimiz komisyona havale edildi. Komisyon gereken araştırmasını yapacak. Ardından karara göre hareket edeceğiz. Zaten bizler tesisin kesinlikle insan ve çevre sağlığını tehdit etmeyecek bir şekilde ve mesafede yapılmasından yanayız” dedi. (Ferdi Kurtbayram)

ALTERNATİF GAZETESİ CEBİNİZDE! UYGULAMAMIZI İNDİRİN;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alternatifgazetesi

https://apps.apple.com/tr/app/alternatif-gazetesi/id6463220188?l=tr