Kültür ve Sanat Akademisi Kursları Başladı Kültür ve Sanat Akademisi Kursları Başladı

Dernek Başkanı Alaeddin İkican'ın Kaynarca Su Festivalindeki şiir dinletisine katılan KIRKSEDER'in çiçeği burnunda üyesi Rahim Cumalı, şiiri ve edebiyatı çok sevdiğini, şiir yazmayı benimsediğini bu nedenle de KIRKSEDER ve Rumeli Kadın Platformu tarafından düzenlenen uluslararası şiir yarışmasına da katıldığını, bundan dolayı çok mutlu olduğunu belirtti. Yarışmada derece almaktan daha çok katılım sağlayarak uluslararası arenada ustalarla yarışmanın, yaşamına ayrı bir heyecan verdiğini ifade eden Cumalı, üyesi olmaktan mutluluk duyduğu KIRKSEDER sayesinde şiir sevgisini daha çok geliştireceğine inandığını söyledi.

KIRKSEDER Başkanı Alaeddin İkican da Trakya’nın en etkili ve köklü Kültür Sanat ve Edebiyatçılar Derneğine üye olmasından dolayı mutluluk duyduğu Rahîm Cumalı için şiire gönül verdiğini dinletilere ve yarışmaya katılarak gösterdiğini, Trakya’da bir çığır açan KIRKSEDER’in 2024 yılı baharında Çengelli de bir şiir ve müzik resitali vermeyi planladığını kaydetti. İkican; yeni üyenin her üye gibi KIRKSEDER’e güç vereceğini, kendisinin de KIRKSEDER sayesinde şiir ve edebiyat bilgisini geliştireceğine inandığını söyledi.

İkican; “Çengelli Köy muhtarı ve şairi Rahim Cumalı’ya KIRKSEDER'e hoş geldin diyor, üyeliğinin hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz” temennilerini sundu. (Ferdi Kurtbayram)