Genç Ülkücüler Projelerini Tanıttı Genç Ülkücüler Projelerini Tanıttı

Nüfusla birlikte artan gıda ihtiyacı, kısıtlı tarım arazilerinde birim alandan daha fazla yararlanmayı gerektirdiğini aktaran Kırklareli İl Tarım Müdürlüğü yetkilileri, birim alandan yüksek verim ve nitelikli ürün alınmasını sağlayan örtü altı yetiştiriciliğinin önemi her geçen gün artığını söyledi.

Vize’nin konumu itibariyle büyük şehirlere yakınlığı, büyük iç pazarlara ulaşım konusunda avantaj sağlandığı Kırklareli’nin Vize İlçesi, yeni örtü altı yatırımları çekme potansiyeline sahip olurken İlçe Müdürlüğü, üreticilerin örtü altı yetiştiriciliği konusunda farkındalığını arttırarak, bu alana teşvik etmek üzere çalışmalarının sürdüğünü açıkladı.

Vize ilçesinde yaklaşık 20 dekar alanda örtü altı yetiştiriciliği yapıldığını ifade eden yetkililer, İlçe Müdürü ve İlçe Müdürlüğü teknik personelleri, sera alanlarını ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Üreticilere teknik konular hakkında bilgiler verdi. Yetkililer ayrıca, Üreticilerin; Ekim, dikim ve sulama gibi ön hazırlık süreçlerini büyük bir titizlikle gerçekleştirdiklerini belirtti. (Haber Merkezi)