Serginin açılış kokteylinde, Murcia Üniversitesi Rektörlüğü Kültür Ofisi Direktörü Prof. Francisco Javier Caballero Cano, Murcia Üniversitesi Müzesi Müdürü Jose Miguel Garcia Cano, Sergi Komiseri Prof. Pedro Alonso Urena, Murcia Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim elemanları ve öğrencileri ile misafirler yer aldı.

Türk Kızılay’dan Çocuklara Özel Etkinlik Türk Kızılay’dan Çocuklara Özel Etkinlik

Murcia Üniversitesi Rektörlüğü Kültür Ofisi Direktörlüğünde her yılın sonunda toplanan jüri, Murcia Üniversitesi’nin farklı sergi salonlarında yeni yıl içinde gerçekleşecek kültür sanat etkinliklerini, başvurular arasında eleme yaparak belirlemekte ve planlamaktadır. 2023 yılı sonunda, 2024 yılı etkinliklerini belirlemek için toplanan jürinin, başvurulan projeler arasından seçerek gerçekleştirilmesine karar verdiği projelerden biri de Doç. Ercan Yılmaz’ın Kişisel Heykel Sergisi oldu.

Sergi 2

Murcia Üniversitesi’nce kataloğu da yayımlanacak olan Doç. Ercan Yılmaz’ın Kişisel Heykel Sergisi’nde dördü taş, on üçü bronz malzemeden olmak üzere toplam on yedi heykeli yer almaktadır. Sergi salonunda ayrıca Doç. Ercan Yılmaz’ın 2005 yılında İspanya’nın Vera şehrinde yaptığı büyük boyutlu taş heykelinin görüntülerinden üretilmiş bir video da gösterimdedir.

Murcia Üniversitesinin resmi web sayfasına ait aşağıdaki linklerden, sergiye ait fotoğraflar ve röportaj videosuna ulaşılabilir.

https://www.um.es/web/museo/salas/nicolas-almansa/2024/ecos-del-ser

https://tv.um.es/video?id=148809 

Editör: Haber Merkezi