Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür ve Dış İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Mehmet Fatih Çömlekçi tarafından karşılanan heyet ile Rektörlük makamında yapılan toplantıda Kırklareli Üniversitesi’nin Kazakistan’daki üniversitelerle olan iş birliği faaliyetleri, kültür alanındaki ortak çalışmalar ve Kazakistanlı öğrencilerin durumu gibi konular ele alındı.

Byhi Gr 7 06 2024 F18B0

Kırklarelili Öğrencilerin Eserleri Bulgaristan’da Sergileniyor Kırklarelili Öğrencilerin Eserleri Bulgaristan’da Sergileniyor

Toplantının ardından karşılıklı hediye takdimi gerçekleştirildi. Hediye takdiminin devamında  Başkonsolos Amankul, Kırklareli Üniversitesi Şeref Defterini imzaladı. Akabinde Kazakistan İstanbul Başkonsolosu Nuriddin Amankul ile beraberindeki heyet Kırklareli Üniversitesi yönetim kurulu odasında Doç. Dr. Mehmet Fatih Çömlekçi’nin de katılımıyla üniversitemizde eğitim gören Kazakistanlı öğrenciler ile buluştu. Burada yapılan görüşmede Kazakistanlı öğrencilerin vize ve oturum izni işlemleri,  düzenlenebilecek kültür ve spor faaliyetleri ile mezuniyet sonrası iş ve staj imkanları konuları gündeme geldi.  

Editör: Haber Merkezi