Kooperatiflerde asıl amaç kâr değil dayanışmadır”

Tarım ve Orman Müdürü Gökhan Karaca tarafından 21 Aralık Dünya Kooperatifçilik Günü dolayısıyla basın açıklaması yayınlandı.

Bu Haber Çiftçileri İlgilendiriyor Bu Haber Çiftçileri İlgilendiriyor

“Kooperatifler, “birlikten kuvvet doğar” sözünün en güzel açıklamasıdır”

Karaca açıklamasında şu ifadeleri kullandı; “Mevcut ekonomik düzene uygun ilk kooperatifin kuruluş yıl dönümü olan 21 Aralık tarihi; bireylerin ve ülkelerin kalkınmasında büyük payı olan kooperatifçiliği tanıtmak, yararlarını anlatmak, bireyleri kooperatifçiliğe teşvik etmek amacı ile “Dünya Kooperatifçilik Günü” olarak kabul edilmiştir.

Kooperatiflerde asıl amaç kâr değil, iş birliği ve dayanışmadır. Birbirlerine meslek, sanat, toplumsal çıkar bağları olan grupların kendi aralarında kurdukları kuruluşlar olan kooperatifler; verimli çalışmayı, ortaklarının ihtiyaçlarını karşılamayı, emek ve ürünleri değerlendirmeyi amaçlamaktadır.

Jhcg

Kooperatifler, “Birlikten kuvvet doğar” sözünün en güzel açıklamasıdır. Ürettikleri malları, sundukları hizmetleri değeri ile satabilme amaç ve gayretinde olan çiftçimizin, esnaf ve sanatkarımızın bu amacına en iyi hizmet eden müesseselerdir kooperatifler.

Gelişen ve dünyanın en büyük ekonomileri arasında olmayı hedefleyen, ülkemiz ekonomisinde önemli bir girişim modeli olma yolunda, İlimiz ve Ülkemiz Kooperatifçilerinin 21 Aralık Dünya Kooperatifçilik Günü kutlu olsun.” (Haber Merkezi)