Kırklareli Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ali Fuat Şeker; “2020 yılının ilk çeyreğinden itibaren kısa sürede tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan esnaf ve sanatkârlarımızı da olumsuz etkileyen daha sonra da başlayan Rusya-Ukrayna Savaşı yüzünden küresel tedarik zincirleri dar boğazı, enerji, emtia ve buna bağlı olarak enflasyondaki yükseliş ciddi sıkıntılar yaratmaktadır” dedi.

Esnaf ve sanatkarların sıkıntı çektiğini aktaran Şeker, “Bu kesime hizmet eden bankaların plasman darlığı, dükkanlara, imalathanelere, araçlara sirayet etmekte, ekonominin bel kemiğini teşkil eden küçük işletmelerde durgunluğa sebep olmaktadır” ifadelerini kullandı. Ülke nüfusunun çoğunluğunu esnaf ve sanatkârların oluşturduğunu aktaran Ali Fuat Şeker, “Bu yüzden küçük imalathanelerin gelişmesini sağlamak, ihracata dönük sisteme monte etmek konusunda çok daha duyarlı olunmalıdır. Esnaf ve sanatkârlarımız ülkemizin birlik, beraberliğinin teminatıdır. Esnaf ve sanatkârlarımız yanlarında çalışanları ile birlikte ülke nüfusumuzun ¼’ünü oluşturmaktadır” değerlendirmesini yaptı.

Şeker, bugün esnaf ve sanatkârların Türkiye’nin tabana dayalı en güçlü parçası olduğuna vurgu yaparken, ülkemizi elbirliği, gönül birliğiyle güçlendirmek için her zaman ellerinden geleni yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini de önemle dile getirdi.

Emekliler Taleplerini Haykırdılar! Emekliler Taleplerini Haykırdılar!

Marketçilik furyası karşısında; üreten ve satan esnaf ve sanatkârımızın korunması gerektiğini aktaran Ali Fuat Şeker, “büyük sermaye karşısında bir güç haline getirilmeli, kredi ve hibe destekleri ile rekabet şansına kavuşturulmalıdır. Türkiye Büyük Millet Meclisimizde perakende yasasının revizyonu için gerekli çalışmalar ivedilikle yapılmalıdır” dedi. (Güfte Çanlı)