ÜSKÜP; Bu Hayrat Bildiğiniz Gibi Değil! ÜSKÜP; Bu Hayrat Bildiğiniz Gibi Değil!

Kırklareli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanlığı ve İlahiyat Kulübü'nün katkılarıyla 25-26 Mayıs 2024 tarihlerinde "Kırklareli Üniversitesi II. Lisans Öğrenci Sempozyumu" yapıldı.

Rektörlük Kültür Merkezinde gerçekleştirilen sempozyuma Rektör Prof. Dr. Bülent Şengörür, Vali Yardımcısı Dr. Hasan Tanrıseven, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Canlı, akademisyenler ve  öğrenciler katıldı.

Byhi Gr 27 05 2024 62E93Byhi Gr 27 05 2024 62E93

Sempozyum, Kur’an- ı Kerim Okuma Kıraat Anabilim Dalı öğretim görevlisi Selçuk Aslan’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Kur’an-ı Kerim tilavetinin akabinde Rektör Prof. Dr. Bülent Şengörür ve İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Canlı birer açılış konuşması gerçekleştirdi.

Açılış konuşmasında, “Öğrencinin gücünü Üniversitenin gücüne katmak” mottosuyla hareket ettiklerini dile getiren Rektör Şengörür, “Öğrencilerimiz içerisinde öyle değerler var ki bu tür etkinlikler bu değerlerin ortaya çıkmasına vesile oluyor. Bu sebeple bu tür faaliyetlerin çok önemli olduğunu, sürdürülebilir ve kurumsal hale gelmesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından, sempozyumun ilk oturumu başladı. Toplamda 21 tebliğin sunulduğu sempozyum iki gün boyunca 8 oturum halinde gerçekleştirildi.

Editör: Volkan Abuy