Su Fiyatına Domates, Patlıcan Su Fiyatına Domates, Patlıcan

Her yıl binlerce kişinin ziyaret ettiği Lüleburgaz Yıldızları Bisiklet Akademisi (LYBA), bu yılın ilk 6 ayında yine dünyanın farklı noktalarından bisikletli gezginleri ağırladı. LYBA bu yıl da Almanya’dan Pakistan’a Şili’den Çin’e kadar çok sayıda gezginin rotasına girmeyi başardı.

20 Ülkeden Gezginin Yolu Lüleburgaz’a Düştü

Lüleburgaz Yıldızları Bisiklet Akademisi bu yılın ilk 6 ayında Fransa’dan 40, Almanya’dan 26, İsviçre’den 10, Belçika’dan 9, İngiltere’den 9, İtalya’dan 7, Türkiye’den 6, Avusturya’dan 4, Macaristan’dan 3, İran’dan 2, Hollanda’dan 2, İspanya’dan 2, Çin, Galler, Hırvatistan, Hindistan, Kanada, Pakistan, ABD ve Şili’den 1’er gezgin olmak üzere toplam 128 gezgini ağırladı.

01D2B40C 94A5 4243 9Eb5 07442Dc5B191

“Bu harika, çok ilginç”

Almanya’dan bisikletiyle dünya turuna çıkan Alman gezgin Andre Gassner de Lüleburgaz Yıldızları Bisiklet Akademisi’nde konakladı. Gassner; “Seyahat eden bir Almanla tanıştım. İstanbul’dan Almanya’ya bisikletiyle geri dönüyordu. Onunla Sırbistan’da tanıştığımda bana Lüleburgaz’da bir yer olduğunu söyledi. İnsanların konaklayabildiğini, bisikletlerini tamir edebildiğini söyledi. Bu harika, çok ilginç” ifadelerini kullandı.

41D608Ad 25C6 474F A8Fc 889Faead095A

Herkes İçin Bisiklet Var

Lüleburgaz Yıldızları Bisiklet Akademisi Sorumlusu İnanç Zorlutuna; “Bisikletli gezginlere konaklama imkanı sunuyoruz. Konaklamanın yanı sıra duş alabiliyorlar, mutfağı kullanabiliyorlar ve çamaşırlarını yıkıyorlar. Ayrıca ‘Çevre Yılı’ ilan ettiğimiz 2021 yılından bu yana bisikletli gezginlerden plastik mataralarını topluyoruz ve onlara çelik mataralar veriyoruz. Çelik mataralar da dünyanın dört bir yanında Lüleburgaz Belediyesi’nin ve Lüleburgaz Yıldızları Bisiklet Akademisi’nin reklamını yapıyor. Fotoğraflarını da paylaşıyoruz. Bugüne kadar on binlerce kişi burada bisiklet sürdü. Kendi bisikleti olanlar için parkurumuz daima açık. Onun dışında bisiklet sürmek isteyen kişiler eğer 14 yaşın altındaysa velileriyle gelmelerini istiyoruz. Buraya gelip ücretsiz bir şekilde formu doldurup parkurlarda doyasıya eğleniyorlar. 14 yaş üzeri de kendi gelip buradan bisikletini kiralayıp 30 dakikalık süre boyunca hem eğitimini alıp hem bisiklet kullanabiliyor” dedi.

Editör: Haber Merkezi