Kırklareli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencileri, teknik gezi kapsamında Danfoss Power Solutıons firmasını ziyaret etti.

Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi koordinatörlüğünde Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği ve Makine Mühendisliği öğrencileri ile Tekirdağ İli Çerkezköy İlçesi’nde faaliyet gösteren Danfoss Power Solutions firmasına teknik gezi düzenlendi. Öğrencilere gezide Dr. Öğr. Üyesi Barış Küçükaydın eşlik etti.

Gezide, Danfoss Power Solutions Firmasının İnsan Kaynakları Müdürü Çisem Salcı ve İnsan Kaynakları Yetkilisi Gözde Dinç tarafından şirket tanıtımı yapılarak, şirketin sunduğu staj ve yarı zamanlı çalışma imkanları ile ilgili bilgi verildi. Ayrıca, İş Güvenliği Uzmanı tarafından fabrika gezisi sırasında uyulması gereken genel kurallar ile ilgili sunum gerçekleştirildi. Öğrencilere ayrıca Endüstri Mühendisleri Burak Ölçer ve Aykan Çamlıbel tarafından yalın üretim ve uygulamaları üzerine bir eğitim verildi. Teknik gezi hortum üretimi yapan fabrikanın üretim alanlarının gezilmesi ve sahada yapılan bilgilendirmeler ile tamamlandı.

Kırklareli Üniversitesinden TÜBİTAK Başarısı Kırklareli Üniversitesinden TÜBİTAK Başarısı

Clipboard03-2

Fabrika yetkililerine teşekkür edilerek yayınlanan açıklamada; “Teknik gezinin düzenlenmesinde katkıda bulunan Danfoss Power Solutions firmasının İnsan Kaynakları ekibinden Gözde DİNÇ ve Çisem SALCI, endüstri mühendislerinden Burak ÖLÇER ve Aykan ÇAMLIBEL ile öğrencilerimize refakat eden hocamız Dr. Öğr. Üyesi Barış KÜÇÜKAYDIN’a teşekkür ederiz” ifadeleri kullanıldı. (Gülşah Ayyıldız)