Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan törende Proje Koordinatörü Doç. Dr. Yeliz Mercan, “Aktif Yaşlanma ve Çocukların Bilişsel Gelişimini Destekleme Projesi” hakkında bilgiler verdi.

Edirne'de Hasat Sırasında Yangın Çıktı Edirne'de Hasat Sırasında Yangın Çıktı

Projeye aktif olarak katılan huzurevi sakinlerinden Psikolojik İyi Oluş, Aktif Yaşlanma, Aktivite Yapma Sıklığı alanlarında gösterdikleri somut gelişimler hakkında sunum yapan Doç. Dr. Yeliz Mercan, psikoloji, hukuk, ilahiyat, müzik, yoga ve nefes terapisi, denge ve koordinasyon, bilişsel oyunlar gibi derslerden yaşlıların ilgi alanlarına göre bir müfredatla bu eğitimin sunulduğunu belirtti.

26 Ekim 2023 tarihinde başlayan proje faaliyetlerinin 20 hafta süresince devam ederek, 31 Mayıs 2024 tarihinde tamamlandığını ve bu süreçte en çok katılım sağlayarak farklı alanlarda birincilik yakalayan yaşlılara, proje ekibine ve gönüllü öğrencilere teşekkür etti.  

“Yaşlılarımızın Aktif Bir Yaşlanma Süreci Geçirmelerini Sağlamak Hepimizin Görevi “

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ, Bakanlık ve Müdürlükler bünyesinde yaşlılara dönük olarak gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgiler paylaştı. Ülkemizde 65 yaş üstü nüfusun her geçen yıl artış gösterdiğini dile getiren Özbaş, “Yaşlılarımızın aktif bir yaşlanma süreci geçirmelerini sağlamak, tüm kurum ve kuruluşlar olarak, gençler olarak hepimizin görevi. Üniversitemizle birlikte huzurevimizdeki yaşlılarımız için yapmış olduğumuz bu faaliyet hayata aktif katılım sağlama adına bizim için çok önemli. Projenin gerçekleştirilmesinde emeği geçen başta Rektörümüz Prof. Dr. Bülent Şengörür olmak üzere herkese teşekkür ediyorum, bunun bir başlangıç olduğunu bu tür projelerimize işbirliği içerisinde devam etmesini temenni ediyorum” dedi.

Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür, Kırklareli Üniversitesi Nesiller Arası Gelişim Merkezinde gerçekleştirilen “Aktif Yaşlanma ve Çocukların Bilişsel Gelişimini Destekleme Projesi”nin başarılı bir şekilde tamamlanmasından duyduğu memnuniyeti paylaşarak, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş’a, Proje Koordinatörü Doç. Dr. Yeliz Mercan’a, projede görev alan her iki kurumun mensuplarına ve öğrencilere teşekkür etti.

Img 20240607 Wa0016

Törende, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Kırklareli Üniversitesi proje ekipleri ile projede görev alan gönüllü öğrencilere katılım belgeleri takdim edildi.

Tören, NEGEM’de eğitim alan ve yaş ortalaması 75 olan Kırklareli Huzurevi sakinlerine mezuniyet Belgeleri Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Bülent Şengörür ve Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş tarafından verildi. Mezuniyet belgelerini alan yeni mezunlar keplerini havaya atarak mezuniyetlerini kutladılar.

Img 20240607 Wa0017

Editör: Kadir Sinici