Aranjör ve DJ Mahmut Görgen'in, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün "NUTUK" konuşmasındaki sözlerden ilham alarak hazırladığı şarkı, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın ardından Instagram'da büyük bir ilgi görmeye başladı. "NUTUK" adlı şarkı, sosyal medya platformu Instagram'da "Popüler Şarkılar" listesinde yükselmeye devam ediyor.

Kırklareli Olgunlaşma Enstitüsü Ülkemizi Temsil Etti Kırklareli Olgunlaşma Enstitüsü Ülkemizi Temsil Etti

Mahmut Görgen'in "NUTUK" adlı şarkısı, Türkiye'nin bağımsızlık mücadelesini anlatan ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 30 Ağustos 1924 tarihli Nutuk konuşmasındaki önemli sözlerden ilham alarak hazırlandı. Mahmut Görgen, bu şarkı ile Türk milletinin kahramanlık tarihini ve bağımsızlık mücadelesini bir kez daha gündeme taşımayı amaçlıyor.

Mahmut Görgen'in "NUTUK" adlı şarkısını dinlemek ve paylaşmak için Instagram hikayelerde Müzik kısmını veya arama bölümünde sesler kısmından Mahmut Görgen - Nutuk adlı sayfayı ziyaret edebilirsiniz. Şarkının Türk milletinin bağımsızlık ve kahramanlık mücadelesine olan vurgusu, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı daha anlamlı kılıyor. Şarkı ayrıca tüm dijital platformlarda ve Youtube'da da yer alıyor. (Basın Bülteni)