İlahiyat Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen açılış dersine Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Çapku, Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Mithat Güneş, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Han Ergüven, fakülte akademik ve idari personeli ile öğrenciler katıldı.

Öğretim Görevlisi Selçuk Arslan’ın Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan açılış dersinde bir konuşma gerçekleştiren İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Çapku, fakülteleri hakkında genel bir bilgilendirmede bulunarak, her türlü ihtiyaçlarında yanlarında yer alan ve desteklerini esirgemeyen Rektör Prof. Dr. Bülent Şengörür'e teşekkür etti.

Açılış dersinde Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür konuşmalarda bulunarak, İlahiyat Fakültesi’nin öğrenci ve akademisyenleriyle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Kırklareli Üniversitesi Mezunlarını Ağırlayacak Kırklareli Üniversitesi Mezunlarını Ağırlayacak

Prof. Dr. Şengörür, İlahiyat Fakültesi akademisyen ve öğrencilerinin, Dekan Prof. Dr. Ahmet Çapku önderliğinde gerçekleştirdikleri başarılı çalışmalarla Kırklareli Üniversitesinin gücüne güç kattıklarını söyledi. Fakülte öğrencilerinin, ‘Kırk Kalem’ başlıklı bir e-dergi çıkardıklarını ve Diyanet İşleri Başkanı Sayın Prof. Dr. Ali Erbaş ile içerik olarak geniş kapsamlı bir röportaj gerçekleştirdiklerini de belirten Prof. Dr. Şengörür, öğrencileri tebrik etti.

Rektörümüzün konuşmasının ardından Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Akif Aydın, “Meslek Hayatında İlahiyat Mezunları” konulu açılış dersini verdi.

Açılış dersi, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Çapku'nun Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Akif Aydın'a teşekkür ederek, günün anısına plaket takdiminde bulunması ve hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.  (Haber Merkezi)