Trakya Üniversitesi Osmanlı Medeniyeti Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (OSMER) tarafından düzenlenen III. Uluslararası Osmanlı İzleri Sempozyumu,  23-24 Kasım 2023 tarihlerinde Balkan Yerleşkesinde gerçekleştirilecek.

Sempozyum, Osmanlı medeniyetinin izlerini gün yüzüne çıkarmak ve dünü bugüne, bugünü de yarına aktarmak amacıyla 6 farklı ülkeden 40 bildiri ile gerçekleşecek.

Sempozyum kapsamında, 23 Kasım 2023 Perşembe günü Balkan Kongre Merkezi’nde saat 09.30 da Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve Edirne Valisi Yunus Sezer’in katılımı ile Sanatçı İsmet Keten’in eserlerinden oluşan “Bestekâr Osmanlı Padişahlarının Tuğraları” isimli tuğra sergisi ve Prof. Dr. Suphi Saatçi’nin danışmanlığında hazırlanan “Osmanlı Devletinin En Büyük Projesi; Kırkçeşme Su Yolları" sergisinin açılışı yapılacak.

Açılış programında Prof. Ahmet Hamdi Zafer yönetiminde Trakya Üniversitesi Konservatuarı sanatçıları tarafından Bestekâr Osmanlı Sultanları’na ait eserlerden oluşan müzik dinletisi gerçekleştirilecek. Program müzik dinletisi ardından sempozyumun çağrılı konuşmacısı Prof. Dr. Suphi Saatçi’nin sunumu ile devam edecek.

Gıda Sektöründe Yükselmenin Anahtarı Gıda Sektöründe Yükselmenin Anahtarı

23 Kasım 2023 Perşembe öğleden sonra ve 24 Kasım 2023 Cuma tüm gün sürecek oturumlarla sempozyum sona erecek. (Basın Bülteni)