Kırklareli Kültür Sanat ve Edebiyatçılar Derneği  (KIRKSEDER) ile RUMELİ KADIN PLATFORMU iş birliğinde, Önadım Medya - Öznur Yapı Aş. Ana sponsorluğunda, Kırklareli Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kırklareli Üniversitesi destekleriyle düzenlenen Öykü ve Şiir Yarışması başvuruları 30 Ağustos 2023 günü sona erdi. Konu ile ilgili olarak hazırlanan basın bülteninde şunlar kaydedildi;

“Yarışmaya öykü ve şiir dalında Yurtiçi ve Yurtdışından yaklaşık 100 civarında eser katılmış olup tamamen bağımsız Üniversite ve Milli eğitim kadrolarından oluşan jüriye sadece rumuz yazılı eserler gönderilecek olup jüri tarafından değerlendirilecek eserler 2 kademeli olarak değerlendirilecektir.

Şehir Tiyatrosu Sezonu Açtı Şehir Tiyatrosu Sezonu Açtı

  Aşağıda belirtilen konularda yarışma süreci doğrultusunda ortak mutabakata varılmıştır.

1- Yarışma süresi içersinde toplam olarak gelen müracaat sayısı Öykü dalında 34 Şiir dalında 63 adet olmak üzere toplam olarak 97 adet başvuru yapılmıştır.

2- Kırklareli Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kırklareli Üniversitesi kadrolarından temel olarak oluşturulacak ve dereceye girenlerin açıklanacağı tarihe kadar jüri üyeleri gizli tutulacaktır.

3- Jüri ilk toplantısını 15.09.2023 tarihinde gerçekleştirecek olup, 30.09.2023 tarihine kadar çalışmalar tamamlanarak minimum 20 şer adet eserin her branşta ayrı ayrı olmak üzere tespiti sağlanacaktır.

4- 15.10.2023 tarihinde ödül sahibi eserler belirlenmiş olacaktır. Akabinde 25.10.2023 tarihine kadar Cumhuriyet Bayramı Programı kapsamında yer alacağımız etkinlik programı netleşip ödül sahiplerine ve katılımcılara davetiyelerin elektronik ortamda iletilmesi sağlanacaktır.” (Ferdi Kurtbayram)