Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü Hilal Liliyar Özefsun 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle anlamlı bir kutlama mesajı yayınladı. Özefsun mesajında şunları ifade etti;

Uluslararası Öğrencilerin Kesin Kayıt İşlemleri Başladı Uluslararası Öğrencilerin Kesin Kayıt İşlemleri Başladı

“30 Ağustos 1922'de Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, Türk Ulusunun ve Türk Ordusunun üstün çaba ve inancıyla kazanılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi, Türk Milletinin bağımsızlığına gem vurmaya kalkışan güçlerin topyekûn vatan topraklarından çıkarılması ile sonuçlanan muazzam bir zafer olarak tarihe geçmiştir. Türk Milletinin varoluş iradesini kıracak hiçbir gücün olmadığının tüm dünyaya bir kez daha gösterildiği 30 Ağustos Zaferinin 101. Yıldönümünde, bu büyük zaferi bir bayram olarak kutlamanın gurur ve coşkusunu yaşıyoruz.

30 Ağustos, bütün yokluklara, imkânsızlıklara rağmen yüreği vatan sevgisi ve imanla dolu ordumuzun, milletle kenetlenerek gösterdiği büyük kahramanlıkların ve şanlı mücadelenin sonucunda elde edilen büyük bir zaferdir. Ecdadımızın canları pahasına vermiş olduğu bu şanlı mücadele; sadece tarihimizin önemli bir dönüm noktası değil, aynı zamanda daha güçlü yarınlara yürüyüşümüzde de bizlere ilham kaynağı olmaya devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle 101 yıl önce, 30 Ağustos 1922'deki Büyük Zafer'i bizlere armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan ve ülkemizin milletiyle bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı içtenlikle kutluyorum.” (Kadir Sinici)