Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü Hilal Liliyar Özefsun, yeni eğitim öğretim yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Özefsun mesajında şunları kaydetti;

Trakya’dan Sıralamaya Giren Tek Üniversite Oldu Trakya’dan Sıralamaya Giren Tek Üniversite Oldu

“Değerli Öğretmenler, Sevgili Öğrenciler ve Kıymetli Veliler; 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı, okul öncesi eğitim kurumlarımızda ve ilkokullarımızın 1. sınıflarında uyum haftası programı şeklinde 04.09.2023 Pazartesi(yarın) günü başlayacaktır. Yeni eğitim öğretim yılımızın başlamasının sevinci, heyecanı ve mutluluğuyla sizleri selamlıyorum.

Eğitim hayatına yeni başlayacak olan tüm öğrencilerimize aramıza hoş geldiniz diyor, eğitim yolculuklarının başarılı ve güzel geçmesini diliyorum. Diğer öğrencilerimizin de dinlenmiş ve tazelenmiş olduklarını umuyor; tüm ilgi, heyecan ve azimle öğrenme yolculuklarını sürdüreceklerine inanıyorum.

Bakanlığımız tarafından gerçekleştirilen 45.000 öğretmen ataması ile 01 Eylül 2023 tarihinde göreve başlayarak aramıza yeni katılan değerli öğretmenlerimize hoş geldiniz diyor, güzel ve başarılı bir meslek hayatı geçirmelerini diliyorum.

Bu duygularla; 2023-2024 eğitim öğretim yılının Kırklareli'mize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyor, eğitim ailemize sağlıklı ve başarılı bir yıl diliyorum.” (Ferdi Kurtbayram)