Cumhuriyet Halk Partisi Kırklareli Milletvekili Fahri Özkan, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında, “30 Ağustos Zafer Bayramı, milletimizin kalbindeki vatan ve bayrak sevgisinin ateşini daha da yükselttiği bir gündür.” dedi.

Milletvekili Özkan mesajında şu ifadelere yer verdi: “Bugün, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunu müjdeleyen, yepyeni bir ulusun medeniyetler sahnesinde parıldadığı 30 Ağustos'u coşku ve gurur içinde kutluyoruz! Bu büyük zafer, emperyalist emelleri parçalayıp tarihin tozlu sayfalarına gömen bir milletin şanlı çıkışının adıdır. Bu zafer, Türk milletinin asla boyunduruk altına girmeyeceğini, tarih sahnesinden silinmeyeceğini tüm dünyaya ilan ettiği bir gündür.  O gün, Türk milleti, ulusal egemenliğin ve bağımsızlığın ne denli kutsal olduğunu tüm dünyaya ilan etmiştir. 30 Ağustos, "Ya istiklal ya ölüm!" parolasının zaferle taçlandığı gündür. Bugün, Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğindeki kurtuluş mücadelemizin kahramanlarını, vatan için canını feda eden tüm aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Onların fedakarlıkları sayesinde bugün bağımsız ve onurlu bir Türkiye Cumhuriyeti'nin vatandaşı olarak gururla yaşıyoruz.

İşte 9.500 TL ve Altına Alınabilecek Telefonlar İşte 9.500 TL ve Altına Alınabilecek Telefonlar

30 Ağustos Zafer Bayramı, milletimizin kalbindeki vatan ve bayrak sevgisinin ateşini daha da yükselttiği bir gündür. Bu büyük zafer, Türk milletinin milli kimliği ve şanlı tarihine olan bağlılığının bir ifadesidir. Kutlu olsun 30 Ağustos, kutlu olsun Türk milleti! Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu büyük zaferi bize armağan eden kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyoruz. Geleceğe bu milli şuur ve coşkuyla yürüyoruz.” (Haber Merkezi)