Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesin konferans salonunda gerçekleştirilen programda İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 6 Kasım-10 Kasım tarihleri arasında verilecek olan Pratisyen Hekim Oryantasyon Eğitim Programı Düzenlendi.

Miniklere Hemşirelik Anlatıldı Miniklere Hemşirelik Anlatıldı

 Eğitim programına Kırklareli İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Çiğdem Cerit, Kırklareli Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Nilgün Sema Çomaklı, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Murat Kılıç, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Okay Kaşıkeman, Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Çağdaş Derdiyok ve yönetim ekibi katılım sağladı.

İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Çiğdem Cerit açılış konuşmasında tanışma, il yönetimi ve sağlık kurumları iş ve işleyişi hakkında bilgilendirmede bulundu. Eğitimin devamında Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Çağdaş Derdiyok 657 sayılı devlet memurları kanunu hakkında bilgilendirmede bulunarak özlük ve yan haklar konusuna değindi.

 Daha sonra eğitime Kardiyoloji Prof. Murat Gençbay kardiyoloji alanı ile ilgili eğitim verdi. Pratisyen hekim oryantasyon eğitimi 5 gün boyunca devam edeceği kaydedildi. (Haber Merkezi)