Pınarhisar’ın yeni kaymakamı belli oldu. Son olarak Kırşehir Çiçekdağı Kaymakamlığı görevini yürüten Rabia Naçar Çanakcıoğlu Pınarhisar Kaymakamı olarak atandı. Pınarhisar Kaymakamı Betül Büyükkılıç ise Afyonkarahisar Vali Yardımcısı görevine getirildi.

Kırklareli'nde Sahipsiz Köpeği Bıçakla Öldüren Şüpheli Tutuklandı Kırklareli'nde Sahipsiz Köpeği Bıçakla Öldüren Şüpheli Tutuklandı

Rabia Naçar Çanakcıoğlu Kimdir?

1995 yılında İstanbul’da doğdu, aslen Erzincanlıdır. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. 2013 yılında başladığı İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden 2018 yılında mezun oldu. Aynı yıl açılan Kaymakam Adaylığı Sınavını kazanarak 2019 yılında 107. Dönem Kastamonu Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği’ne intisap etti. Trabzon Çarşıbaşı ve Antalya Demre ilçelerindeki Kaymakam Refikliği’nin ardından Burdur’un Kemer ilçesinde 20 ay Kaymakam Vekili olarak görev yaptı. Kaymakamlık Kursunu başarıyla tamamlayarak İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü’nün 23.06.2021 tarihli ve E.9450 sayılı yazısı ile 28.06.2021 tarihinde görevine başladı.

Rabia Naçar Çanakcıoğlu 24 Ağustos’ta yayımlanan kararnameyle beraber Pınarhisar Kaymakamlığına atandı. (Gülben Gökçen Dönmez)