Gürkan, “İnsan Sağlığı Üzerinden Siyaset Olmaz” Gürkan, “İnsan Sağlığı Üzerinden Siyaset Olmaz”

Süleymanpaşa ilçesinde bulunan Sahil Dolgu Alanı’nda gerçekleştirilen ve yaklaşık 2 saat süren konserde vatandaşlar Pinhani grubunun sevilen şarkılarıyla keyifli anlar yaşadı. Vatandaşların doyasıya eğlendiği konsere ilgi yoğun olurken, binlerce vatandaş Cumhuriyetin 100. yıl coşkusunu doyasıya yaşadı. Havai fişek gösterilerinin de yapıldığı programda vatandaşlara görsel bir şölen sunuldu. 

Konser programında Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, grubun solisti Sinan Kaynakçı’ya çiçek takdim etti ve Cumhuriyetin 100. yılının kutlandığı bu önemli günde kendilerini Tekirdağ’da ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi. Kaynakçı da Başkan Albayrak’a teşekkür ederek Tekirdağ halkıyla bir araya gelmekten dolayı memnuniyetini ifade etti.

Program sırasında bir açıklama yaparak Cumhuriyetin önemine değinen Başkan Kadir Albayrak, “Bu büyük coşku ve heyecanı bizlerle paylaşan tüm hemşehrilerime şükranlarımı sunar, bu eşsiz geceyi bizlere yaşatan Pinhani grubuna teşekkür ederim. Vatan sevgisi ve bağımsızlık ruhu içerisinde, Cumhuriyet’in onurlu bireyleri olmanın bilinciyle tarihimizden ilham alarak demokratik, çağdaş ve mutlu bir geleceği hep beraber inşa edeceğimize olan inancım tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı ve Türkiye Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, başta Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal olmak üzere İstiklal Mücadelemizin tüm kahramanlarını; aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, şükran ve saygıyla anıyorum” dedi.  (Haber Merkezi)