İlk olarak sabah saat 08.45’te Özgürlük ve Demokrasi Meydanı'nda çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Törende; Kırklareli Valisi Birol Ekici, 55. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa Cüneyt Arıkan, Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu ile siyasi parti, sivil toplum kuruluşları Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

DSC_0098

Saat 9’u 5 geçe sirenlerin çalmasıyla saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okunarak bayraklar yarıya indirildi. Saygı duruşu sırasında bazı otomobil sürücüleri araçlarından inerek, saygı duruşuna katıldı.

Duygu Dolu Anlar Yaşandı

Tören Kırklareli Üniversitesi Rektörlük Kültür Merkezi'nde devam etti.

Atatürk Caddesi Yeni Görünümüne Kavuşuyor Atatürk Caddesi Yeni Görünümüne Kavuşuyor

Buradaki program saat 10.00’da başladı. İlk olarak Saygı Duruşu’nda bulunuldu akabinde İstiklal Marşımız okundu. Devamında Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan anma programına geçildi.

DSC_0094-2

Programda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri kişiliği, liderliği, dehası ve başarıları anlatıldı. Şiirlerin okunduğu, resim ve kompozisyon gibi yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin ödüllendirildiği programın finali oratoryo ile yapıldı.

Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi öğrencilerinin sergilediği oratoryo gösterisi katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı. (Gülşah Ayyıldız)