İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi Marmara’nın Batısında Kuvvetli Gök Gürültülü Sağanak yağışlara dikkat edilmesi konusunda uyardı.

Meteoroloji Uyardı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıda son değerlendirmelere göre yarın akşam saatlerinde yurdumuza giriş yapacak kuvvetli ve gök gürültülü sağanak yağış için vatandaşların dikkatli olması konusunda uyardı. Trakya kesiminde Edirne İl geneli ve Kırklareli ve Tekirdağ’ın batısı yerel kuvvette yağıştan dolayı ani sel, su baskını yıldırım düşmesi, yerel dolu yağışı, hortum oluşması ve ulaşımda aksama meydana gelebilecek olumsuzlara karşı vatandaşların dikkat etmesi gerektiği bildirildi.

Pınarhisar’da Hamsi Festivali Pınarhisar’da Hamsi Festivali

Metrekareye 15 kg Yağış Düşecek

Etkili olacak fırtına ve yağışların Metrekareye 5-15 kilo yağış düşüreceği tahmin ediliyor. Cumartesi gecesi Edirne’den kentte giriş yapacak yağışlar Batı’dan Doğu’ya doğru ilerleyerek Sabaha karşı Trakya’yı terk edecek. Beklenen yağışın etkisi 1-3 saat sürecek.

AFAD’tan da Uyarı Geldi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarının ardından bir uyarıda AFAD’tan geldi. Yapılan uyarıda Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre Kırklareli’nin batısında cumartesi günü beklenen kuvvetli sağanak yağışın yanı sıra yarın tam kuvvetli, tam fırtına riskine karşı vatandaşlar uyarıldı. Kırklareli Batısına gelen şiddetli tam ve kuvvetli fırtına uyarısında bulunan AFAD yetkilileri çatı uçması, ağaç devrilmesi ve ulaşımda aksamalara karşı vatandaşlara dikkatli olması konusunda bilgi verdi. (Güfte Çanlı)