MHP Merkez İlçe Başkanı Alaattin Ersan Şenyiğit 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Şenyiğit mesajında şunları kaydetti;

“Tarihi kahramanlıklarla dolu aziz Türk milleti için 30 Ağustos gecenin karanlığını dağıtan bir zafer meşalesi, gençlerimizin geleceğe umutla bakmasını sağlayan kutlu bir zaferin habercisidir. 30 Ağustos 1922 tarihinde Türk düşmanları ağır bir yenilgiye uğratılmış, Türkiye Cumhuriyeti’nin kapıları da ardına kadar açılmış ve halkın sönmeyecek meşalesi ateşlenmiştir.

Zaferimizin tüm dünyada yankılandığı 30 Ağustos tarihinin üzerinde geçen 101 yıla rağmen tüm Türk düşmanlarının kuyruk yaraları geçmemiş; ama bir daha karşımıza çıkmaya da cesaret edememişlerdir. Unutulmamalıdır ki 30 Ağustos’ta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kumandasındaki şanlı Türk askeri, Sultan Alparslan ve kahraman neferlerinin emanetine canları pahasına kol kanat germişler, sahip çıkmışlardır. Büyük Taarruz’un ilham ve irade kaynağı Türk’ün damarlarındaki asil kanda mahfuzdur.

İşte 9.500 TL ve Altına Alınabilecek Telefonlar İşte 9.500 TL ve Altına Alınabilecek Telefonlar

30 Ağustos 1922 tarihinde Türk milletinin makûs talihi değişmiş, felaket yılları büyük bir zaferle sonuçlanmıştır. Bu zaferi Türk milleti asla unutmamış; gölge düşürülmesine de izin vermemiştir. Türk milleti zaferlerini ve kutsallarını asla çiğnetmeyecektir, sulandırılmasına ve hafife alınmasına da izin vermeyecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nde nice feragat, nice fedakârlık, dökülen nice şehit kanıyla kazanılmış büyük ve kutlu zaferimizin 101. Yıl dönümünü tüm hassasiyetimle kutluyorum.

30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle başta Türk Silahlı Kuvvetleri’mizi tebrik ediyor, aziz vatandaşlarımızın bayramını kutluyorum.

Milli Mücadele’nin lideri, 30 Ağustos 1922’nin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.” (Ferdi Kurtbayram)