Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekiplerinin dokunuşu ile bambaşka bir hale bürünen ve modern bir görünüme kavuşan 800 metre uzunluğundaki Sevgi Yolu’ndaki çalışmalar tamamlandı.

Çalışmalar kapsamında 1.600 metre çit imalatı ile yeşil alanlar çevrelenerek koruma altına alındı. Toplamda 50 adet ağaç, 4.800 adet Gül ve 90 adet Yasemin dikildi. Alana 83 adet yeni bank yerleştirilirken 24 adet çöp kovası konuldu. Yürüyüş ve bisiklet yollarının yenilenmesi ile birlikte 1.103 metrekare akrilik zemin, 1.832 metrekare kauçuk zemin imalatı yapılmıştır.

Gündoğdu’dan Santral Projelerine Tepki Gündoğdu’dan Santral Projelerine Tepki

2_1_1697451150

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi ekiplerinin dokunuşu ile Sevgi Yolu’nun bambaşka bir görünüme kavuştuğunu dile getiren Başkan Albayrak, “Modern kentlerin en önemli göstergelerinden biri yoldur. Şarköy ilçemizde bulunan Sevgi Yolu’nda çalışmalarımızı tamamladık. 800 metre uzunluğundaki yolda ekiplerimiz özveri ile çalıştılar ve ortaya modern bir bulvar çıkardılar. Yenilenmiş bisiklet yolları, yeşil alanları, modern kent mobilyaları, akrilik ve kauçuk zemin çalışmaları, ağaç ve çiçekleri ile birlikte Sevgi Yolu insanlarımızı mest eder duruma geldi. Yenileyerek bambaşka bir görünüme kavuşturduğumuz Sevgi Yolu’nun tüm Şarköylü hemşerilerime hayırlı olmasını diliyorum” dedi. (Basın Bülteni)