Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonuyla Umre ibadetini gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar için duyuru yayınlandı. Kırklareli Müftülüğü tarafından yayınlanan duyuruda kayıtların başladığı ifade edildi.

Defterdar Öksüz’den Kırklareli Ticaret Borsası’na Ziyaret Defterdar Öksüz’den Kırklareli Ticaret Borsası’na Ziyaret

Müftülük açıklamasında; “Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü öncülüğünde yapılacak olan Şevval ayını kutsal topraklarda geçirmek isteyen vatandaşlara yönelik Şevval ayı umre turuna kayıtlar alınmaya başladı” ifadelerini kullandı.

Başvuru ve Kayıt İşlemleri

1. Umreye gitmek isteyenler ilan edilen umre turuna ait banka kodu ile Hac ve Umre Muhasebe Koordinatörlüğünce anlaşmalı bankalara açtırılan umre kurumsal tahsilat hesabına ücretini peşin olarak yatıracaklardır.

2. Ücretler Halk Bankası, Vakıf Bankası, Ziraat Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Emlak Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası Şubelerinden yatırılabilecektir.

3. Ücretini yatıran umre yolcuları İl/ilçe müftülüğüne müracaat ederek veya elektronik ortamda e-devlet üzerinden kayıtlarını yapabileceklerdir.

4. Umre yolcusu 2023-2024 umre kayıt form dilekçesini 2 nüsha halinde doldurarak ilgili müftülüğe teslim edecektir.

5. Müftülüğe geçerlilik süresi en az bir (1) yıl olan pasaport teslim edilecektir. 6. Umre yolcusu banka dekontu ile birlikte il sağlık müdürlüklerince belirlenen sağlık merkezlerinden birine giderek, Konjuge Meningokoksit Menenjit aşısını yaptıracak ve aşı kartını umre süresi boyunca yanında bulunduracaktır.

Thumbs B C 3B06A460409Ea40C44Ab86F710Ed1605

Dikkat Edilmesi Gerekenler

1- Kayıtlar için acele ediniz, kontenjanlar son başvuru tarihinden önce dolabilmektedir.

2- Uçakların gidiş geliş tarihlerinde yoğunluk, slot durumu veya olağan dışı durumlar ve diğer etkenler sebebiyle değişiklik olabilmektedir. Bu gibi istisnai durumlarda Kafilelerin uçuşları broşür dışına çıkılarak en fazla 7 gün önce veya sonrasına planlama yapılabilecektir.

3- Herhangi bir sebeple umre vizesi alındıktan sonra vazgeçen ziyaretçilerden umre vize ücreti kesintisi yapılacaktır.

4- Aynı ilden kayıt yaptırıp farklı havalimanı seçenler iç hat bağlantısı imkanı olmaması durumunda kayıt yapılan ilin seyahat şartlarına uygun hareket edecektir.

5- Diyanet İşleri Başkanlığı belirtilen programların iptaline, gidiş-dönüş tarihlerinde değişiklik yapmaya ve gerekli hallerde her türlü tedbiri almaya yetkilidir. (Volkan Abuy)